Gratis

Inginer-CQ-Constructii

SC EM PRIME CONSTRUCT SRL

Candidatul Ideal

  • Studii superioare absolvite ( UTCB = CCIA, CFDP, HIDROTEHNICA, INSTALATII);
  • Experienta pe o pozitie similara;
  • Abilitati foarte bune de utilizare a PC-ului (MS Office, Autocad);
  • Cunoasterea standardelor normativelor tehnice de referinta;

Descrierea jobului

Responsabil control calitate(CQ)
  • Studii superioare finalizate;
  • Cunostinte legislatie in domeniu;
  • Aptitudini organizatorice, analitice, de sinteza si raportare;
  • Foarte bune cunostinte MS Office;
  • Capacitate de a respecta termenele limita si orientare catre rezultat.Descrierea jobului
  • Intocmire cartilor tehnice pentru proiectele aflate in derulare;
  • Colaboreaza cu toate departamentele din cadrul societati.
  • Responsabil control calitate(CQ)
  • Efectueaza controale prin sondaj in zonele de activitate in care au fost identificate neconformitati privind calitatea materialelor, produselor si activitatilor in vederea stabilirii cauzelor care le-au generat, precum si actiunilor care trebuie intreprinse pentru eliminarea lor si a prevenirii repetarii acestora.
  • Cunoasterea si implementarea politicii generale in domeniul Calitatii, Mediului si OHSAS
  • Raspunde de desfasurarea permanenta si sistematica a activitatii de control tehnic al calitatii si a proceselor de inspectii si incercari la nivelul proiectului, in conformitate cu prevederile documentelor Sistemului de management al calitatii.
  • Verificarea executiei lucrarilor in concordanta cu cerintele legiisi a normativelor / standardelor aplicabile in domeniu.
  • Asigurarea derularii, in conditii bune, a fazelor determinante si controalelor organizate de Inspectoratul de Stat in Constructii (ISC).
  • Intocmirea Planului Calitatii pentru santierele noi, cu includerea Planurilor de Control Calitate.
  • Verificari si Incercari (PCCVI) pentru fiecare categorie de lucrari, si transmiterea lor catre Beneficiar.
  • Intocmirea Procedurilor Tehnice de Executie/Instructiunilor de Lucru si implementarea lor pe santier aferent fiecarei categorii de lucrari, in colaborare cu inginerii RTE numiti pe fiecare proiect.
  • Elaborare de documente si protocoale necesare Cartii Constructiei.
  • Răspunde de măsurile propuse pentru înlăturarea neconformităţilor.
  • Verifică calitatea remedierilor executate.
  • Participarea la receptia la terminarea lucrarilor si finala alaturi de Beneficiar.

S.C. E.M. PRIME CONSTRUCT S.R.L. este o societate infiintata in anul 2006, avand ca obiect de activitate “Lucrari de drumuri, poduri, alimentari cu apa, canalizari cat si constructii civile”.

Suntem o firma de renume in domeniul constructiilor cu experienta de peste 15 ani, cu un colectiv tanar, ambitios si calificat in proiectarea si executia lucrarilor de drumuri, sisteme de alimentare cu apa si canalizare. Societatea dispune de peste 300 de angajati capabili sa indeplineasca orice solicitare din partea beneficiarilor.

Spunem cu convingere ca facem faţă tuturor situaţiilor dificile pe care le-am putea întâlni în eforturile noastre de eficientizare şi dezvoltare ale ideilor şi afacerilor clientilor nostri. Societatea noastra ofera sprijin de la baza conceperii unui proiect si pana la finalizarea si predarea proiectelor.

Publicat 26 Sept. 2024 Reactualizat 3 Oct. 2024 Expiră 26 Oct. 2024