Gratis

Inginer constructor

SUPER RASSI SRL

Candidatul Ideal

  • Avantaj experiență minim 3-5 ani în coordonarea lucrărilor de construcții a unui santier;
  • Avantaj experienta in ofertare decontare ;
  • Cunoștințe privind tehnologiile și metodologiile de execuție a lucrărilor de construcții;
  • Abilități de comunicare, negociere, planificare si organizare;
  • Spirit de echipă, gândire pozitivă;
  • Persoană orientată spre rezultate și progres, organizată și dinamică;
  • Studii tehnice universitare in domeniul construcții/instalații;
  • Cunoasterea normelor legale in domeniu;
  • Disponibilitate pentru deplasari;
  • Abilitati de lucru in echipa;
  • Capacitate de asumare a responsabilitatii si de a lua decizii;
  • Abilitatea de a respecta deadline-uri;
  • Rigurozitate, atentie la detalii;
  • Persoana dinamica, motivata, flexibila;
  • Persoana serioasa, ordonata, responsabila;

Descrierea jobului

ATRIBUTII IN PREGATIREA EXECUTIEI
  • Studiaza Proiectul de Autorizare a Constructiei, prevederile Certificatului de Urbanism, prevederile Acordului unic, Autorizatiei ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈de ︈construire, proiectul tehnic si detaliile de executie, documentatia tehnico – economica
  • Intocmeste graficul de executie detaliat

ATRIBUTII IN DERULAREA EXECUTIEI
  • Supervizeaza activitatea subcontractantilor/echipelor de executie, reprezentand societatea in relatia cu acestia
  • Informeaza in scris, periodic, conducerea societatii cu privire la stadiul fizic si valoric al executiei lucrarilor, respectarea graficului de executie, incadrarea in bugetul aprobat
  • Intocmeste necesarul de materiale in conformitate cu graficul de executie
  • Identifica si aduce la cunostinta conducerii societatii acele riscuri care apar si nu pot fi evitate, legate de specificul domeniului de activitate;
  • Informeaza in scris conducerea societatii despre toate problemele ivite in relatia cu autoritatile locale, subcontractantii si despre orice alte probleme, va depune toate eforturile si/sau va solicita asistenta conducerii societatii pentru solutionarea acestora;
  • Gestioneaza sistemul de management al calitatii la nivel de santier
  • Analizeaza si monitorizeaza saptamanal: graficele de lucrari, planurile de actiune stabilite in vederea diferitelor probleme ce pot sa apara, planul de aprovizionare, programul de lucru
  • Evalueaza periodic personalul din subordine, redacteaza fisele de evaluare
  • Estimeaza, programeaza si solicita din timp resursele umane pe specialitati (personal propriu si subantreprenori) conform graficului de executie;
  • Stabileste necesarul de instruire, asigura si urmareste respectarea normelor SSM, PSI;
  • Coordoneaza in permanenta relatiile cu subantreprenorii, clienti, beneficiari, diriginti de santier pentru rezolvarea in timp util si in bune conditii a tuturor problemelor aparute pe parcursul desfasurarii activitatii;
  • Intocmeste calculatii de pret pentru anumite activitati, postcalcule ale activitatilor proiectului;
  • Participa la toate evenimentele proiectului ( receptii pe faze determinante, receptii partiale sau finale, inclusiv receptia lucrarilor subcontractantilor) asigurand pregatirea adecvata a acestora;
  • Urmareste situatiile de lucrari sa fie intocmite si inaintate spre aprobare
  • Controleaza situatiile de lucrari ale subcontractantilor

BENEFICII:
  • Pachet salarial complex,
    • prima cu ocazia sarbatorilor
    • Tichete de masa
  • Oportunitatea dezvoltarii carierei intr-o companie serioasa, solida si de succes
  • Telefon mobil
  • Regina Maria

SUPER RASSI SRL este o companie de construcții specializată în construcția de case individuale și clădiri de birouri. De asemenea, efectuăm lucrări de reparații.
Publicat 9 Sept. 2024 Reactualizat 16 Sept. 2024 Expiră 9 Oct. 2024