Gratis

Inginer constructor - Sef Santier

S.C. AEON BUILDING S.R.L.

Candidatul Ideal

SC AEON BUILDING SRL angajeaza inginer constructii civile - sef santier cu experienta ︊︌︋︈︋︋︄︍​︂︆︄︅​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎de minim 3 ani pentru departamentul productie – executie lucrari.

Abilitati:
- Asumarea responsabilitatilor
- Rezistenta la sarcini repetitive
- Planificarea si organizarea operatiilor si activitatilor
- Pregatirea de materiale si rapoarte
- Deprinderea de a lucra in echipa

Descrierea jobului

1. Executarea lucrarilor in baza Autorizatiilor de constructie si a proiectelor de specialitate; intocmirea zilnica a jurnalului de ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁santier;
2. ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀Coordonarea permanenta a relatiilor cu subantreprenorii;
3. Respectarea graficelor de executie;
4. Gestionarea directa a materiilor prime, materialelor, combustibililor, mijloacelor fixe şi de inventar pe care le are punctul de lucru în dotare;
5. Organizarea, coordonarea si controlul activitatii administrative (aprovizionare, transport persoane, transport marfa) in cadrul punctului de lucru;
6. Verificarea calitatii lucrărilor pe timpul execuţei în toate fazele până la predarea spre beneficiar;
7. Urmarirea si verificarea calitativa si cantitativa a tuturor subantrepretorilor aferenti la punctul de lucru coordonat;
8. Tinerea evidentei, intocmirea rapoartelor si altor documente destinate conducerii, referitoare la activitatea desfasurata in cadrul punctului de lucru;
9. Respectarea termenelor de predare a documentelor;
10. Respectarea documentelor sistemului de management al calităţii implementat în cadrul organizaţiei şi căutarea de oportunităţi de îmbunătăţire a performanţei proceselor, activităţilor şi produselor;
11. Verificarea documentatiei de executie si intocmirea de obiectiuni privind necoreleri intre documenatia desenata, documentatia economica si cea din teren;
12. Intocmirea de documente primare pentru decontarea lucrarilor (antemasuratori);
13. Intocmirea documentelor pentru Capitolul B din Cartea constructiei.
14. Gasire de subcontractori pe categorii de lucrari

SC AEON Building SRL activeaza pe piata in domeniul constructiilor civile, industriale si agricole, oferind calitate prin intermediul tuturor serviciilor prestate.

Publicat 1 Oct. 2024 Reactualizat 1 Oct. 2024 Expiră 31 Oct. 2024