Gratis

Inginer Constructor 6000-8000 RON NET

SC EDAS EXIM SRL

Candidatul Ideal

Cautam Inginer Constructii!

Certificari si experiente:
  • Studii superioare de specialitate finalizate- CONSTRUCTII CIVILE, HIDROTEHNICA, INSTALATII;
  • Experienta ca inginer constructii edilitare / sef santier in coordonarea activitatilor de executie a retelelor de apa-canal, statii de epurare, statii de tratare a apei reprezinta un avantaj;
  • Cunostinte solide de operare PC: WINDEV, AUTOCAD, MS PROJECT, MS Office;
  • Capacitatea de a lucra pe proiecte cu respectarea termenelor limita impuse de acestea;
  • Abilitati de analiza si planificare;
  • Capacitate foarte buna de comunicare, relationare si negociere cu partenerii de contract;
  • Capacitate rapida de decizie;
  • Abilitati foarte bune de lucru atat individual cat si in echipa;
  • Persoana automotivata, loiala, bine organizata, atenta la detalii;
  • Disponibilitate de deplasare in teritoriu in scopul executiei lucrarilor contractate;
  • Permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

Coordoneaza activitatea de executie a lucrarilor de constructii in cadrul santierului, asigurand in permanenta urmatoarele cerinte:
  • Intocmirea necesarelor de ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄resurse materiale pe lucrari in functie de graficele de esalonare a acestora;
  • Realizarea de proceduri si procedee de lucru pentru executia lucrarilor in conformitate cu documentatia tehnico-economica si a actelor normative in vigoare si verificarea punerii lor corecte in aplicare;
  • Repartizarea pe lucrari a fortei de munca, mijloacelor de transport si utilajelor, conform graficului general de executie;
  • Propune conducerii societatii grafice de lucru pentru fiecare punct de lucru din subordine;
  • Verifica instruirea corespunzatoare a subordonatilor referitor la instructiunile de sanatate si securitate in munca, situatii de urgenta, tehnologii, procedee si proceduri, precum si respectarea lor;
  • Avizeaza si dispune punerea in executie a dispozitiilor de santier, a modificarilor de proiect sau caiet de sarcini;
  • Intocmeste toate documentele de calitate necesare, asigura preluarea de probe de catre laboratoare, interpreteaza rezultatele probelor, verifica materialele si subansamblele atit la sosirea in santier, cit si la punerea in opera, fizic si din punct de vedere al documentelor insotitoare;
  • Asista, functie de necesitati, serviciul Ofertare-Productie-Decontare in sustinerea situatiilor de lucrari la reprezentantii beneficiarului;
  • Elaborarea actelor necesare receptiei lucrarilor;
  • Asigura colaborarea cu Beneficiarul si Consultantul lucrarii;
  • Intocmirea documentatiei necesare specifice (ex note de santier, PV, situatii de lucrari);
  • Utilizarea eficienta a resurselor puse la dispozitie;
  • Raspunderea directa de calitatea executiei;
  • Transmite catre manager neconformitatile sesizate pe parcursul executiei.

Beneficii:
  • Asiguram un mediu de lucru pozitiv care incurajeaza cele mai bune rezultate;
  • Oferim pachet salarial atractiv, conditii de munca foarte bune si mediu de lucru prietenos;
  • Laptop, telefon si masina de servici.

Descrierea companiei

Companie specializata in:
  • proiectare si executie statii de epurare si tratare a apei;
  • proiectare si comercializare echipamente pentru managementul apei (laborator, industrie, cercetare) si solutii complete pentru purificarea aerului/camere curate.
Publicat 4 Oct. 2024 Reactualizat 5 Oct. 2024 Expiră 3 Nov. 2024