Gratis

Inginer constructii/instalatii

MBG AMBIENT STANDARD S.R.L.
2 poziții
Anunț în curs de verificare

Candidatul Ideal

Cerinte
- Studii de profil tehnic: studii finalizate în Ingineria constructiilor;
- 2-4 ani experienta anterioara in roluri similare de management de proiecte in constructii;
- Experienta in verificarea si evaluarea echipamentelor si materialelor de constructie;
- Familiaritate cu reglementarile si normele de siguranta in constructii;
- Capacitatea de a citi și interpreta planuri și documentatii tehnice;
- Capacitatea de a colabora eficient cu echipe diverse si cu beneficiarii
- Capacitatea de a gestiona resursele, de a stabili prioritati si de a respecta termenele limita;
- Capacitatea de a gestiona simultan mai multe proiecte si sarcini;
- Orientare catre rezultate si atentie la detalii;
- Capacitatea de a efectua analize tehnice si financiare ale ofertelor si proiectelor;
- Cunostinte: Microsoft Office, AutoCAD;
- Disponibilitate deplasari in tara;
- Permis cat. B;
- Cunostinte medii de limba engleza.

Descrierea jobului

Responsabilitati
-Analizeaza proiectele tehnice, detaliile tehnice, fisele tehnice,caietele de sarcini
-Colaboreaza cu departamentele de ofertare si aprovizionare
-Intocmeste necesarul de ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁materiale, echipamente, utilaje, forta de munca si urmareste fluxul acestora
-Intocmeste toate documentele necesare pentru evidenta producției pe santiere
-Asigura asistenta tehnica pentru lucrarile aflate in executie si pastreaza legatura cu ceilalti responsabili privind executia lucrarilor.
-Coordonează și verifică activitatea echipelor de muncitori, subcontractantilor și sefilor de șantier;
-Analizeaza si executa punerea in aplicare a planurilor de construcție conform cerințelor specifice si a discutiilor de optimizare a acestora avute cu reprezentantii implicati in proiect;
-Se asigura de buna functionare, organizare, curatenia in santiere, consumul de materiale.
-Se asigura ca termenele de executie si standardadele de calitate sunt respectate.
-Rezolvarea eficientă a problemelor tehnice apărute pe șantier;
-Colaborarea strânsă cu arhitecții, inginerii structurali și beneficiarii

Beneficii
Bonus anual
Telefon mobil
Masina de serviciu
Tichete de masa
Teambuilding-uriEvenimente companie

MBG Ambient Standard SRL este o societate ce activeaza in sectorul constructii, realizand proiecte de constructii civile si industriale si dezvolta in prezent ramura de constructii edilitare. Lucrarile desfasurate se afla in principal in mun. Bucuresti si in localiatile apropiate. Suntem o echipa tanara, activa si dedicata, avand ca principale obiective cresterea oamenilor si indeplinirea cu profesionalism a proiectelor.
Publicat 1 Aug. 2024 Reactualizat 29 Aug. 2024 Expiră 31 Aug. 2024