Gratis

Inginer Constructii Hidrotehnice

CARPATIN PRESTCOM S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

Candidatul ideal va avea un rol esențial în gestionarea și coordonarea lucrărilor de construcții hidrotehnice, asigurând implementarea planurilor.

Cerințe:
-Diplomă de licență în Inginerie Hidrotehnică sau o disciplină similară.
-Experiență de minimum 3-5 ani în gestionarea proiectelor de construcții hidrotehnice.
-Cunoștințe solide în citirea și interpretarea planurilor și desenelor tehnice.
-Bune abilitati de management al echipei și coordonare a activităților pe șantier.
-Capacitate de analiză și rezolvare a problemelor, cu orientare către soluții eficiente.
-Abilități de comunicare și interacțiune interpersonală dezvoltate.
-Disponibilitate pentru deplasări frecvente la diversele locații ale proiectelor.

Competențe și calități personale:
-Lider natural, capabil să motiveze și să inspire echipa.
-Atitudine proactivă și capacitate de a lua decizii rapide și eficiente.
-Atenție la detalii și rigurozitate în respectarea standardelor și procedurilor.
-Flexibilitate și adaptabilitate la schimbări și provocări.
-Integritate profesională și etică de lucru solidă.
-Capacitate de a lucra eficient sub presiune și de a respecta termenele strânse.

Descrierea jobului

Responsabilități:

-Interpretarea planurilor și proiectelor: Citirea, înțelegerea și aplicarea planurilor și specificațiilor tehnice furnizate de proiectanți.
-Gestionarea și implementarea ︁︀​︈︈​︈︈​︁︈︂proiectelor: Planificarea, coordonarea și monitorizarea tuturor aspectelor legate de proiectele de construcții hidrotehnice pentru a asigura finalizarea acestora în termenul stabilit și în conformitate cu standardele de calitate.
-Coordonarea personalului: Supravegherea și gestionarea echipei de muncitori și tehnicieni, asigurând o colaborare eficientă și productivă.
-Întocmirea documentației de șantier: Realizarea notelor de șantier, pontajelor, rapoartelor de progres și a altor documente necesare pentru buna desfășurare a activităților.
-Gestionarea necesarului de materiale: Calcularea și solicitarea materialelor necesare pentru desfășurarea proiectelor, asigurându-se că toate resursele sunt disponibile la timp.
-Deplasări frecvente: Efectuarea deplasărilor la diverse locații ale proiectelor pentru a superviza și coordona lucrările pe teren.
-Asigurarea calității și siguranței: Implementarea și menținerea standardelor de calitate și siguranță pe șantier, asigurându-se că toate activitățile respectă reglementările și normele în vigoare.
-Rezolvarea problemelor tehnice: Identificarea și soluționarea eficientă a problemelor apărute pe șantier, colaborând îndeaproape cu proiectanții și alte părți implicate.

Beneficii:
-Oportunitatea de a lucra la proiecte de anvergură: Vei avea șansa de a participa la realizarea unor lucrări hidrotehnice majore care contribuie semnificativ la infrastructura țării.
-Mediu de lucru dinamic și stimulativ: Alături de o echipă de profesioniști dedicați, vei beneficia de un mediu de lucru care te va ajuta să îți dezvolți cariera.
-Pachet salarial atractiv: Compensăm eforturile tale cu un pachet salarial competitiv și beneficii adiționale.
-Automobil de serviciu: Asigurăm transportul necesar pentru deplasările la diversele locații ale proiectelor.

Descrierea companiei

Despre noi

Suntem o companie de dimensiuni medii, specializată în reabilitarea, construirea, consolidarea și montarea construcțiilor hidrotehnice. Cu o experiență solidă în domeniu și o echipă de profesioniști dedicați, ne mândrim cu realizarea unor proiecte de amploare care contribuie semnificativ la dezvoltarea infrastructurii hidrotehnice din România.

Misiunea noastră

Misiunea noastră este să oferim soluții durabile și inovatoare pentru construcțiile hidrotehnice, respectând cele mai înalte standarde de calitate și siguranță. Ne propunem să contribuim activ la protejarea resurselor de apă și la dezvoltarea sustenabilă a agriculturii prin proiectele noastre.

Proiectele noastre

De-a lungul anilor, am finalizat cu succes numeroase proiecte majore în diverse zone ale țării, unele dintre ele fiind cele mai mari și mai complexe lucrări de acest tip din România. Printre proiectele noastre remarcabile se numără sisteme de irigatii, stații de pompare și alte structuri hidrotehnice esențiale.

Echipa noastră

Echipa noasta este formată din ingineri și muncitori calificați, toți având o vastă experiență în domeniul construcțiilor hidrotehnice. Ne asigurăm că fiecare membru al echipei noastre este constant pregătit.

De ce să ne alegi

Experiență și expertiză: Avem un portofoliu impresionant de proiecte realizate cu succes. Calitate și siguranță: Prioritizăm calitatea și siguranța în toate etapele proiectelor noastre. Soluții inovatoare: Utilizăm tehnologii de ultimă generație și metode inovatoare pentru a oferi soluții eficiente și durabile. Impact pozitiv: Contribuim la protejarea resurselor de apă și la dezvoltarea infrastructurii.

Dacă ești pasionat de construcțiile hidrotehnice și vrei să faci parte dintr-o echipă dinamică și profesionistă, te invităm să ni te alături. Vei avea oportunitatea să lucrezi la proiecte de anvergură și să îți dezvolți cariera într-un mediu stimulativ și suportiv.

Publicat 18 Iun. 2024 Reactualizat 25 Iun. 2024 Expiră 18 Iul. 2024