Gratis

Inginer constructii civile

Ness Proiect Europe
3 poziții

Candidatul Ideal

Studii superioare tehnice in domeniul constructiilor
Disponibilitate de lucru pe diverse santiere deschise in tara.
Experienta in domeniu - minim 3 ani
Cunostinte operare AutoCAD, MS Office
Cunostinte de limba engleza - nivel mediu/ avansat
Permis de conducere: categoria B
Capacitate de analiza si rezolvare a problemelor, abilitati de planificare si organizare;
Atentie la detalii;
Orientare catre rezultate dar si catre client;
Capacitatea de a lucra eficient intr-un mediu solicitant si cu multe termene stranse;

Descrierea jobului

Planifica, urmareste si organizeaza activitatea din santier a subantreprenorilor, a muncitorilor, a furnizorilor de materiale si servicii, pe capitolele de ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀lucrari / faze de executie ce i-ai fost atribuite in proiect;
Monitorizeaza progresul activitatilor de constructii din santier in mod regulat, organizeaza intalniri periodice cu toate persoanele implicate si rezolva eventualele probleme aparute in executie;
Raspunde de respectarea tehnologiilor de executie, conform reglementarilor in vigoare, cerintelelor beneficiarului si cerintelor interne impuse pentru respectiva lucrare;
Sugereaza strategii pentru optimizarea activitatii, propune noi solutii;
Pregateste rapoarte de lucru zilnice si raporteaza situatia reala si corecta din santier, conform solicitarii, oferind explicatii relevante si planuri de activitate;
Realizeaza planuri de actiune pentru imbunatatirea continua a rezultatelor reale si pentru realizarea noilor tinte;
Mentine un mediu de lucru sigur si sanatos prin stabilirea si aplicarea standardelor si procedurilor, respectand reglementarile si codurile legale;

Înființată în 2010, Ness Proiect Europe este recunoscută pe piaţa românească de construcţii pentru calitatea lucrărilor executate şi capacitatea de a livra proiecte complexe în timpul și bugetele agreate.

Dezvoltarea companiei se bazează pe fundamentele puternice ale viziunii pe termen lung de a se poziționa ca o organizație de inginerie multidisciplinară, capabilă să furnizeze servicii de inginerie, proiectare, ofertare, achiziții, construire și punere în funcțiune pentru PROIECTE LA CHEIE.

Astăzi, Ness Proiect Europe are o prezență dinamică în România și se răspândește pro-activ în zonele cu potențial de dezvoltare industrială.

Publicat 27 Aug. 2024 Reactualizat 27 Aug. 2024 Expiră 26 Sept. 2024