Gratis

Inginer Constructii Civile (m/f) - Executie, Sibiu

STRABAG S.R.L.

Candidatul Ideal

•Absolvent studii superioare in domeniul constructiilor;
•Experienta anterioara in executia proiectelor de constructii;
•Cunostinte operare calculator, baze de date, MS Office, AutoCad;
•Cunostinte de limba engleza;
•Capacitate foarte buna de comunicare si relationare, abilitati de negociere;
•Organizare personala si a echipelor, capacitate de a lucra sub presiune cu sarcini multiple si termene limita stranse;

Descrierea jobului

Strabag angajeaza un/o Inginer CCIA pentru executia unui proiect de constructii in Sibiu, iar responsabilitatile vor fi:

•Verifica planul ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄arhitectural al constructiei si se asigura de viabilitatea proiectului
•Determina procedurile de constructie in concordanta cu proiectul lucrarii si cu materialele folosite
•Face recomandari si propune modificari la proiectul de constructie in cazul constatarii unor deficiente sau erori
•Verifica lista materialelor ce vor fi utilizate in constructie, stabileste cantitatile necesare si gestioneaza consumul
•Indruma si coordoneaza echipele de muncitori si tehnicieni aflati in subordinea sa
•Raspunde de executarea conform graficelor proiectelor de constructii
•Supervizeaza, coordoneaza si inspecteaza activitatea tehnicienilor, muncitorilor, proiectantilor
•Respecta normele de protectia muncii colaboreaza cu alti specialisti din alte sectoare pentru realizarea diferitelor faze si etape ale proiectelor si finalizarea constructiilor
•Estimeaza costurile lucrarilor, anexele tehnice la contract, rapoarte tehnice de executie in colaborare cu arhitectul
•Verifica cu atentie existenta materialelor de protectie la preluarea locului de munca si raporteaza aspectele identificate sefului ierarhic superior
•Intreprinde actiuni indreptate spre utilizarea eficienta a mijloacelor materiale si a fortei de munca
•Faciliteaza procesul de luare a deciziilor la nivelul factorilor de conducere si de transmitere a acestora catre executanti, pe cale verbala sau scrisa
•Multiple posibilitati de dezvoltare profesionala
•Dezvoltare cariera
•Venituri competitive
•Promovarea unui mediu de lucru sanatos

La STRABAG, aproximativ 86.000 de oameni construiesc în 2.400 de locații din întreaga lume progresul. Unicitatea și punctele forte individuale nu ne caracterizează numai proiectele, ci și pe fiecare dintre noi. Fie că este vorba de construcții de clădiri și inginerie civilă, construcții de infrastructuri pentru transporturi, construcții de poduri și tuneluri, dezvoltare de proiecte, producție de materiale de construcții sau managementul clădirilor - noi gândim construcția în perspectivă pentru a deveni un grup de construcţii inovator și durabil în Europa. Egalitatea de șanse, diversitatea și incluziunea fac parte integrantă din ceea ce suntem ca și companie și din modul în care lucrăm. Împreună implementăm cu succes proiecte în parteneriat și ne dezvoltăm odată cu noile sarcini. Împreună creăm lucruri mărețe.
Construiește viitorul împreună cu noi!

Publicat 21 Iun. 2024 Reactualizat 3 Iul. 2024 Expiră 21 Iul. 2024