Gratis

Inginer Constructii Civile – Coordonare lucrari

NEXO INSTALCONSTRUCT SRL

Candidatul Ideal

  • Diplomă de licență în inginerie civilă sau într-un domeniu conex.
  • Experiență relevantă în construcții civile, capabil să gestioneze proiecte complexe - minim 3 ani
  • Cunoștințe solide ale normelor și reglementărilor în construcții, asigurând conformitatea cu standardele legale.
  • Abilități excelente de comunicare și capacitatea de a lucra eficient în echipă.
  • Capacitate de decizie rapidă și abilități de rezolvare a problemelor.
  • Orientare către rezultate, seriozitate, punctualitate și responsabilitate.
  • Spirit de observație și implicare activă în activitățile zilnice de pe șantier.

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Supravegherea și inspectarea lucrărilor de construcții pentru a asigura conformitatea cu specificațiile și normele tehnice.
  • Colaborarea cu echipele ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂de proiect și subcontractorii pentru respectarea termenelor și bugetelor stabilite.
  • Verificarea și aprobarea soluțiilor tehnice propuse de subcontractori sau de echipa de proiect.
  • Pregătirea rapoartelor pentru Beneficiar, referitoare la situația din teren și eventualele probleme apărute.
  • Asigurarea respectării normelor de protecție a muncii pe șantier.

Beneficii:
  • Salariu competitiv care reflectă nivelul de responsabilitate și experiență.
  • Oportunități de avansare în carieră, în funcție de performanță.
  • Experiență diversificată prin implicarea în proiecte de amploare și complexitate variată.
  • Mediu de lucru dinamic și stimulant, care încurajează dezvoltarea profesională.

Echipa Nexo Instalconstruct se remarcă printr-o vastă experiență și expertiză în domeniul construcțiilor civile și al instalațiilor. Având în componență numeroși ingineri cu experiență solidă, suntem pregătiți să ducem la bun sfârșit orice proiect, indiferent de complexitatea acestuia, fie că este vorba despre case, blocuri, hale, școli, clădiri de birouri sau alte tipuri de construcții.

Managerii noștri de proiect sunt dedicați unei dezvoltări continue, asigurând astfel clienților noștri un proces fără griji, livrat conform graficului stabilit, la cele mai înalte standarde de calitate și în deplin acord cu obiectivele bugetare.

Garanție și Suport Continuat:
Nexo Instalconstruct monitorizează îndeaproape proiectele atât în timpul execuției, cât și în perioada de garanție, intervenind prompt ori de câte ori este necesar. Fiind Antreprenor General, avem sub coordonare directă întregul personal implicat în proiect, incluzând atât angajați proprii, cât și colaboratori, garantând astfel respectarea celor mai ridicate standarde de calitate.

Planificare și Execuție Integrată:
Realizăm un grafic de lucrări complex și complet, integrând toate specialitățile necesare: instalații electrice, sanitare, termice, de gaze, ventilații, desfumări, stingere incendii, precum și lucrări de infrastructură, suprastructură și arhitectură. Ne asigurăm că toate persoanele implicate în execuția lucrărilor, fie ele fizice sau juridice, conlucrează eficient, respectând cu strictețe etapele stabilite.

Legalitate și Documentație:
Gestionăm cu atenție toată documentația necesară, asigurând astfel desfășurarea proiectului în deplină legalitate. Inginerii noștri, bine pregătiți, sunt dedicați identificării și rezolvării oricăror erori de proiectare, colaborând strâns cu proiectanții pentru a adapta soluțiile în interesul Beneficiarului.

Nexo Instalconstruct este partenerul de încredere pentru succesul oricărui proiect, livrând excelență de la început până la sfârșit.
Publicat 30 Aug. 2024 Reactualizat 30 Aug. 2024 Expiră 29 Sept. 2024