Gratis

Inginer cercetare dezvoltare

Morad Foods

Candidatul Ideal

Coordoneaza procesul de cercetare si dezvoltare retete noi in vederea realizarii gamei de produse necesare dezvoltarii portofoliului Societatii in conformitate cu obiectivele, programul si standardele de calitate ale organizatiei.

Descrierea jobului

Menține confidențialitatea strictă a datelor ;
Asigura ordinea ingredientelor necesare pentru testarea produsului si verifica conformitatea livrarilor;
Pregătirea formularelor ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂de cerere de testare, inclusiv detaliile formulelor, procesul de producție și parametrii produsului pentru proiectele în care vor fi alocate;
Participa activ la realizarea testelor industriale a proiectelor in care este alocata echipa;
Urmărește rezultatele controlului calității pe perioada de valabilitate a produsului și trage concluziile corespunzătoare; ; Organizarea sesiunii de degustare de produse impreuna cu departamentul Marketing si Calitate si intocmeste raportul;
Intocmeste rapoarte de cercetare-dezvoltare privind retetele, ambalaje(eticheta, cutie, capac, cutie metalica, capac metalic, cutii de carton s.a;
Calculeaza consumurile si evalueaza pierderile din procesul de cercetare-dezvoltare impreuna cu Dep. Calitate, Achizitie, Financiar-contabil si DG;
Preleveaza probe de produse in curs de fabricatie/finite etc., in baza carora se realizeaza calculele de profitabilitate impreuna cu Dep. implicate.

MORAD FOODS reunește sub umbrela sa 4 branduri consacrate în România: Mandy Foods, Răsfăț de la Mărioara, Bunătăți de Topoloveni și Spring sauce.

Toate brandurile MORAD FOODS reprezintă companii producătoare în industria alimentară cu tradiție îndelungată, orientate spre tehnologie inovatoare, calitate și pasiune pentru gustul bun.

Performanța este posibilă datorită unei echipe consolidate și dedicate, care înțelege că succesul companiei unde activează este strâns legat de succesul profesional și satisfacția personală.

Publicat 10 Iun. 2024 Reactualizat 10 Iun. 2024 Expiră 10 Iul. 2024