Gratis

INGINER CALITATE

OIL SERVICES LIMITED EASTERN EUROPE SRL

Candidatul Ideal

Studii in domeniul tehnic, cunostinte in domeniul Managementului Calitatii
Experienta in domeniul productiei reprezinta avantaj;
Atentia concentrata si distributiva bine dezvoltate;
Dovada de consecventa, acuratete, meticulozitate, abilitati de invatare rapida.
Flexibilitate si adaptabilitate la medii de lucru variate.

Descrierea jobului

- planifica si coordoneaza activitatea Serviciului Asigurarea Calitatii in cadrul societatii;
- urmareste arhivarea tinerea evidentei cartilor tehnice, a certificatelor ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀de calitate a materialelor;
- urmareste intocmirea, distribuirea si tinerea la zi a listei subcontractantilor acceptati;
- urmareste implementarea actiunilor corective luate ca urmare a rapoartelor de neconformitate intocmite de organismele de certificare si raportarea rezolvarii acestor neconformitati organismului care a intomit raportul respectiv;
- urmareste intocmirea programului de instruire a personalului din serviciul asigurarea calitatii;
- coordoneaza activitatea de evaluare a subcontractantilor folosind chestionare de autoevaluare si tine evidenta chestionarele subcontractantilor acceptati ;
- reprezentarea sectorul propriu in relatiile cu alte sectoare precum si in relatiile cu organele de control;
-realizeaza receptia materiei prime ,partea chimica si mecanica
-realizeaza receptia materiei prime in TOP SOLID
-aloca materia prima in ordinele de fabricatie aferente.
- coordoneaza si urmareste intocmirea programului de audit anual, chestionare de audit, rapoarte de audit/rapoartelor de neconformitate audit;
- participa la auditarile efectuate de reprezentantii organismelor de certificare/autorizare ;
- urmareste implementarea in documentele de calitate specifice serviciului asigurarea calitatii a modificarilor rezultate in urma auditarii;
- coordoneaza si urmareste intocmirea, revizuirea, distribuirea controlata, mentinerea reviziilor a Manualului Calitatii (ISO), Manualul de Control al Calitatii (ASME), procedurilor de sistem, instructiunilor generale, instructiunilor de lucru si al altor documente specifice serviciului asigurarea calitatii;
- raspunde de corectitudinea intomirii si predarii la termen a documentelor elaborate in cadrul serviciului conform contractului, proiectului de executie, documentatiei tehnologice, instruirilor si procedurilor, normelor, codurilor, conform standardelor ISO;
- de indeplinirea tuturor sarcinilor de serviciu de catre personalul din subordine pentru desfasurararea in cele mai bune conditii a activitatii societatii;

Descrierea companiei

OSL eastern europe and its neighbourhood

We announced not long ago the set-up of a new plant in the OSL Group based in Ploiesti, Romania, just north of the capital, Bucharest. However we did not introduce you the neighbourhood of this plant. You can surely imagine that OSL Group did not choose to establish its new plant in PLOIESTI WEST PARK by chance. Indeed, numerous companies internationally recognized and focused on the industrial sector are implanted in the same area. We find among them CAMERON, but also for the closest neighbours HALLIBURTON, ODJFELL WELL SERVICES for the mechanical engineering industry and FARMEXPERT and GLOBAL ENTERPRISES in other sectors. Being located into the midst of some of the industry’s leading companies is for OSL Group a further step towards the quality of services still with the aim of respecting your needs.
Publicat 28 Aug. 2024 Reactualizat 28 Aug. 2024 Expiră 27 Sept. 2024