Gratis

INGINER CALITATE

PLASTOR SA

Candidatul Ideal

- studii tehnice superioare;
- analiza si interpretare desen 2D;
- cunosterea sistemului de management calitate 9001 + IATF
- experiența in domeniul calitatii de minimum 2 ani;
- utilizare instrumente de masurare clasice : micrometru, subler, comparator, etc
- utilizarea elementelor de analiza: 5Why, Yshikawa, raport 8D
- limba engleza nivel mediu-avansat;
- cunostinte de utilizare a pachetului Office;
- abilitati de comunicare si deschidere pentru munca în echipa;
- atenție la detalii, seriozitate si responsabilitate in indeplinirea sarcinilor;
- deschidere pentru invatare continua și progres.

Descrierea jobului

- identificarea si evaluarea cerintelor specifice proiectelor;
- participarea in echipele de proiect de dezvoltare produse noi;
- identificarea si ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄analiza cerintelor clientului, cerintelor legale si /sau reglementate referitoare la produs si proces;
- elaborarea documentelor APQP si PPAP conform procedurilor in vigoare;
- identificarea echipamentele de control necesare verificarii produselor;
- participarea la diferite etape de verificare si validare produs nou si modificat;
- executarea de studii de capabilitate proces si studii MSA pentru produsele noi;
- participarea la stabilirea de comun acord cu clientul a modului de receptie a produselor si stabilirea criteriilor de acceptabilitate.

PLASTOR S.A. Soluții complete în domeniul prelucrării materialelor plastice Societatea Plastor S.A., constituită în anul 1914, este un important jucător global în industria prelucrării maselor plastice. Diversele domenii de activitate în care ne desfășurăm activitatea – industria automotive, industria electronică, electrotehnică și medicală, industria echipamentelor sportive și proiectarea și fabricarea matrițelor aduce un plus de experiență, profesionalism și siguranță.

Publicat 26 Iun. 2024 Reactualizat 26 Iun. 2024 Expiră 26 Iul. 2024