Gratis

Inginer cai ferate, drumuri si poduri/ Arhitect cladiri

East Water Drillings S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

Specializare: Inginer cai ferate, drumuri si poduri
Studii superioare de specialitate in domeniul CFDP (CAI FERATE DRUMURI SI PODURI);
Atentie la detalii, respectarea termenelor limita, indeplinirea obiectivelor, capacitati bune de organizare si planificare;
Abilitati de comunicare, capacitate de adaptare, abilitati de lucru individual cat si in echipa;
Familiar cu Autocad si suita Office (Word, Excel);
Reprezinta un avantaj: Permis categoria B;
Experienta min. 1 an în proiecte;
Cunostinte bune in ceea ce priveste normele si legislatia in vigoare;
Capacitatea de a lucra atat singur cat si in echipa, in toate fazele elaborarii unui proiect;
Creativitate si determinare in finalizarea unui proiect;
Bune cunostinte in utilizarea programului de proiectare AutoCAD, Proiectare in Revit;
Competente in operarea programelor de modelare 3D, Sketchup sau similar - reprezinta un avantaj;
Experienta de procesare, editare Photoshop;
Receptivitate, calm, seriozitate, corectitudine;
Bune abilitati de comunicare, organizare, spirit de observatie, atentie la detalii si flexibilitate;
Competente si abilitati de organizare proiecte;
Atitudine pozitiva, autodeterminare, spirit de echipa;
Punctualitate si rigurozitate in indeplinirea sarcinilor de serviciu.

Specializare: Arhitect;
Experienta min. 1 an in proiecte;
Punctualitate si rigurozitate in indeplinirea sarcinilor de serviciu

Descrierea jobului

Trebuie sa detii cunostinte teoretice si practice care sa iti permita sa identifici nevoile de proiect si ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁sa ︁ajuti la eficientizarea si la finalizarea acestuia;
Implicarea in dezvoltarea unor concepte si proiecte arhitecturale/proiecte drumuri complexe: cladiri de locuinte, hale pentru depozitare si/sau productie, constructii sportive, cladiri culturale, amenajari exterioare, autostrazi, drumuri judetene, comunale etc;
Intocmirea tuturor fazelor de proiectare(CU, DTAC, PT, DE, Caiete de sarcini): parti scrise si parti desenate, liste de cantitati, fise tehnice, devize etc;
Intocmirea documentatiilor tehnice pentru obtinerea avizelor, acordurilor si a autorizatiilor de construire;
Reprezentarea societatii in relatiile cu autoritatile in scopul obtinerii de avize si acorduri pentru proiectele executate;
Comunicarea directa cu beneficiarii si colaboratorii;
Urmarirea proiectului in toate etapele de executie inclusiv coordonarea si colaborarea cu celelalte specialitati (arhitectura, rezistenta, instalatii, proiectare drumuri);
Asistenta tehnica pe santier;
Intelegerea partilor scrise si desenate in vederea elaborarii de modele 3D detaliate cu acuratete;
Creativitatea in compozitie vizuala pentru imagini statice si animate;
Rezolvarea solicitarilor clientilor, respectand termenele si calitatea proiectului, cerintele, valorile si standardele companiei;
Comunicarea cu celelalte departamente pentru a asigura fluxul informational.

Beneficii:
Tichete de masa
Asigurare privata
Teambuilding
Proiecte motivante
Scolarizare/instruire interna
Prime si bonusuri
Training-uri pentru programe specifice activitatii de proiectare.

Persoana juridica infiintata in anul 2011; Servicii specializate de proiectare, studii de teren, asistenta tehnica si consultanta; Experienta de peste 6 ani in domeniul lucrarilor publice; Portofoliu de clienti din diverse domenii, printre care: Compania Nationala de Autostrazi si Drumuri Nationale din Romania, directii regionale de drumuri si poduri, Primaria Comunei Glina, Primaria Comunei Buturugeni, Primaria Sector 6 Bucuresti, Primaria Sector 2 Bucuresti, Primaria Sectorului 4 a Municipiului Bucuresti, Compania Municipala de Dezvoltare Durabila Bucuresti S.A., Consilii Judetene (Ilfov, Dambovita, Prahova); precum si colaboratori: Selina Grup, Ansib Grup, Compania Nationala de Administrare Infrastructura, Formin S.A., Search Corporation S.R.L. etc.

Principalele activitati:

Intocmire documentatii tehnice (studii de fezabilitate, detalii de executie, expertize tehnice, proiecte tehnice etc.); Intocmire documentatii participari licitatii; Asistenta tehnica pe perioada lucrarilor; Consultanta in evaluarea ofertelor tehnice si financiare.

Serviciile de proiectare se realizeaza atat in domeniul constructiilor civile, cat si in domeniul cailor ferate, drumurilor si podurilor.

Publicat 27 Sept. 2024 Reactualizat 27 Sept. 2024 Expiră 27 Oct. 2024