Gratis

Inginer Automatist

PepsiCo
3 poziții

Candidatul Ideal

Suntem în căutarea unui profesionist dedicat care să se alăture echipei noastre într-un rol care implică responsabilități legate de controlul sistemelor, îmbunătățirea eficienței fabricii si mentenanta tehnică, te încurajăm să aplici pentru poziția noastră de Inginer Automatist.

Descrierea jobului

Responsabilitățile cheie includ:
  • Inițiativa proactivă și colaborarea cu colegii și superiorii pentru a îmbunătăți eficiența generală a fabricii, gestionarea ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄costurilor și optimizarea tehnică.
  • Asumarea responsabilității pentru specificațiile infrastructurii de rețea hardware și software a sistemului de control al site-ului și asigurarea conformității cu toate politicile de securitate cibernetică (Scada, Siemens, Studio 5000).
  • Furnizarea de conducere tehnică și mentenanta în implementarea proiectelor majore la șantier.
  • Gestionarea relațiilor cu furnizorii de sisteme și partenerii externi pentru a obține îmbunătățiri în performanță și costuri.
  • Organizarea și coordonarea zilnică a electricității și automatizării conform procedurilor stabilite, inclusiv backup-uri pentru programe și rezolvarea problemelor.
  • Propunerea și realizarea de planuri de întreținere pe termen scurt și lung, de întreținere preventivă și reparații în colaborare cu superiorii și colegii pe baza problemelor și cerințelor tehnice, precum și a programului de producție.
  • Asigurarea utilizării optime a mașinilor și echipamentelor de lucru, respectând cerințele de siguranță și calitate, și garantarea producției continue cu puține întreruperi din cauza defecțiunilor echipamentelor.
  • Intervenția în programele software ale mașinilor pentru a le optimiza și eficientiza funcționarea.

Cerinte:
  • Studii superioare: profil electric/electronic;
  • Experienta profesionala: minim 1 an intr-un post similar;
  • Abilitati de prevenire, identificare si evaluare a situatiilor in domeniul tehnic;
  • Cunostinte de reparatii si intretinere instalatii.
Beneficii:
  • Beneficii:Oportunitatea de a lucra într-o companie recunoscută la nivel global;
  • Contract de munca pe perioada nedeterminata;
  • Pachet salarial competitiv ce include:
    • Bonus lunar de performanta;
    • Sporuri de weekend/noapte/ore suplimentare;
    • Bonuri de masă;
    • Primă de sărbători;
    • Asigurare de viață si de accident;
    • Abonament de servicii medicale;
    • Echipament de lucru si dotari moderne;
    • Perioada de instruire asigurata;
    • Transport asigurat.
Dacă ești entuziasmat să contribui la echipa noastră și ai abilitățile și experiența necesare pentru acest rol, te încurajăm să aplici. Oferim un mediu de lucru stimulant, o echipă dedicată și oportunități de dezvoltare profesională.

Cu peste 1600 de angajați, în 2023 PepsiCo România a obținut pentru al zecelea an consecutiv certificarea internațională Angajator de Top, acordată de Top Employers Institute din Olanda. Certificarea PepsiCo drept Angajator de Top demonstrează angajamentul PepsiCo de a promova un mediu pozitiv și favorabil incluziunii și de a crea oportunități semnificative pentru angajații săi, oferindu-le posibilitatea de a avea un impact, de a dobândi noi abilități și de a-și construi cariere de succes.

Produsele PepsiCo sunt savurate de consumatori din peste 200 de țări și teritorii din întreaga lume, de un miliard de ori pe zi. PepsiCo a generat o cifră de afaceri de peste 86 miliarde dolari în 2022, adusă de un portofoliu de alimente și băuturi care include Lay’s, Doritos, Cheetos, Gatorade Pepsi-Cola, Mountain Dew, Quaker și SodaStream. Portofoliul PepsiCo este alcătuit dintr-o gamă variată de produse alimentare și băuturi savuroase, incluzând numeroase branduri iconice ce generează fiecare, anual, peste 1 miliard de dolari în vânzări de retail.

Principiile PepsiCo sunt în linie cu viziunea noastră de a fi lider global în industria alimentară și de băuturi răcoritoare conform conceptului Winning with PepsiCo Positive (pep+). pep+ este transformarea noastră strategică completă, care pune sustenabilitatea și capitalul uman în centrul modului în care vom crea valoare și creștere, prin operarea în limitele planetare și inspirând schimbări pozitive pentru planetă și oameni.

Pentru mai multe informații accesați www.pepsico.ro și urmăriți canalele Facebook, și LinkedIn @PepsiCo Romania.

Publicat 4 Iun. 2024 Reactualizat 2 Iul. 2024 Expiră 4 Iul. 2024