Gratis

Inginer Automatist cu/fara experienta

JOBWELL S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

Jobwell, agentie de recrutare, axata pe parteneriate stabile si de lunga durata cu clientii nostri, recruteaza Ingineri Automatisti.
Avem doua roluri deschise in Craiova si Bals.

Suntem orientati sa aducem o schimbare pozitiva in campul muncii, iar clientii nostri sunt organizatii cu o abordare constructiva, centrata pe valorificarea potentialului uman. Lucram cu oameni si pentru oameni, le oferim suport pentru a-si clarifica asteptarile, dezvolta abilitatile si identifica cele mai potrivite oportunitati profesionale din piata muncii.

Ce cautam?
Pentru Craiova cautam atat persoane cu experienta pe acelasi tip de rol, cat si persoane junioare (proaspat absolventi de studii superioare tehnice), pasionate, cu cunostinte teoretice solide, autodidacte si care doresc sa isi inceapa cariera intr-o companie deschisa sa creasca si sa dezvolte “talente”.

Pentru Bals suntem orientati catre persoane cu experienta pe acelasi tip de rol (minim 6 luni), dar si catre candidati care pot avea experienta pe un rol de Electrician si doresc sa se dezvolte. Este necesara limba engleza la un nivel mediu, studii superioare tehnice si de preferat experienta in industria constructoare de masini.
Reprezinta un avantaj experienta pe programare PLC sau punere in functiune a utilajelor.

Descrierea jobului

Vei fi responsabil de:
  • Depanarea, mentenanta si punerea in functiune a echipamentelor electrice, pneumatice si hidraulice inclusiv pe baza ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂analizei programelor PLC;
  • Diagnoza si ajustarea echipamentelor de comanda a liniilor de fabricatie (PLC-uri Phoenix Contact (software PCWorks) & Siemens(software TIA Portal/ STEP 7, WINcc), convertizoare de frecventa Lenze, sisteme vision CogneX/IFM, sisteme RFID, sisteme de printare cu jet de cerneala, etc);
  • Ajustare traiectorii si parametrii roboti CNC;
  • Punerea in functiune a liniilor de fabricatie;
  • Elaborarea/actualizarea documentatiei tehnice aferenta lucrarilor realizate;
  • Participarea la elaborarea unor solutii optime tehnico-economice;
  • Participarea la redactarea ofertelor tehnice;
  • Efectuarea reglajelor atunci cind i se semnaleaza necesitatea acestor operatii;Propunerea de solutii de depanare si optimizare a instalatiilor de automatizare;
  • Urmarirea, gestionarea si inventarul pieselor de schimb pentru utilaje. Transmiterea informatiilor necesare catre dep achizitii atunci cand este necesara aprovizionarea de piese de schimb/consumabile.
Daca esti din Craiova, Bals, Slatina, Dragasani sau alte localitati apropiate, te asteptam la interviu!

La Jobwell suntem dedicați să aducem o schimbare pozitivă în lumea recrutării și consultanței în resurse umane.

Clienții noștri sunt organizațiile care iși doresc o mai bună valorificare a potențialului uman. Lucrăm cu oamenii pentru a-și clarifica așteptările, a-și dezvolta abilitățile, competențele, cunoștințele și a-și imbunătăți parcursul profesional.

Publicat 12 Iul. 2024 Reactualizat 11 Aug. 2024 Expiră 11 Aug. 2024