Gratis

Inginer ambalaje si performanta Monozoukuri

HORSE ROMANIA SA

Candidatul Ideal

Studii tehnice superioare
Experiență generală și cunoaștere a proceselor industriale
Abilități lingvistice: conversațional și scris engleza
Capacitate de analiză și sinteză

Descrierea jobului

Activitati de inginerie ambalaje :
• Adaptarea capacității ambalajelor standard și specifice pentru piesele fabricate de furnizori exteriori (POE), pentru ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈piesele fabricate in intern grup (POI), Pentru piesele fabricate in intern uzina în funcție de capacitatea de producție.
• Definirea valorii investiției pentru ambalajele specifice pentru o creștere a capacității sau pentru un client nou.
• Solicitarea unor estimări logistice pentru un studiu punctual.
• Realizarea de FOP (Fisa Oeratii Proces), FDCL (Fisa Descriere Conditii Logistice) pentru piesele fabricate in intern grup (POI), Pentru piesele fabricate in intern uzina (POU) si piese de schimb (CPS)
• Documentarea ambalajelor în SIGNE ARPE pentru noile referințe în viața de serie și pentru noii furnizori.
• Analiza și validarea FDCL în aplicația e-pds pentru referințele din viața de serie.
• Dezvoltarea ambalajelor (serie, substituție, CPS) pentru noile referințe din viața de serie pentru noii clienți.
• Crearea de Caiete de sarcini pentru noile ambalaje și realizarea de DA (cerere de achiziție).
• Definirea buclei de ambalaje
• Rezolvarea problemelor de calitate care apar în fabricație din cauza ambalajului.
• Realizarea și dezvoltarea ambalajelor pentru PAVA (fabricare in avans) sau sfârșitul vieții de serie. Activitati Monozoukuri – Performanta transversala packaging
• Dezvoltarea/Evoluția ambalajului (inclusiv durata de viață pentru problemele de calitate)
• Gestionarea performanțelor Monozukuri (inclusiv furnizorii)
• Trimiterea rapoartelor lunare/rezultatelor lunare echipelor Corporate
• Participarea și implicarea în reuniunile COGS/Pregatire COGS
• Coordonarea acțiunilor transversale MZK cu furnizorii și alte entități
• Analizarea ambalajelor pe teren pentru a găsi o soluție de optimizare a ambalajelor

S-au spus multe despre viitorul mobilității, însă foarte puține despre cum se va face concret trecerea la aceasta.Realitatea este că nu vorbim doar de o soluție care ne va duce într-o călătorie către o mobilitate mai bună.

Noile forme de transport, precum și vehiculele electrice vor juca cu siguranță un rol important, însă drumul către decarbonizare nu poate fi niciodată un scenariu ori/sau, ci împreună.

Un scop comun către emisii scăzute și eficiență pentru toți.

Cu soluții hibride și noi combustibili, motorizarea actuală se poate combina cu noi tehnologii pentru ca toată lumea de pretutindeni să poată beneficia de acestea.

Putem transforma ceea ce a alimentat visele umanității încă de la începutul istoriei industriale, și pentru a face față acestei provocări, Renault Group lansează o companie specială: Horse.

Horse s-a născut pentru a promova tehnologia de ardere, pentru a fi un motor de tranziție, o propunere unică și internațională capabilă să stabilească ritmul pentru viitoarele soluții de motorizări termice.

Horse poate genera o schimbare reală pentru întregul sector auto:

•prin construirea unui ecosistem cu parteneriate industriale și tehnologice

•prin reproiectarea motorizărilor și a combustibililor pentru mai multă eficiență și mai puțină poluare,

•luând în considerare sutele de milioane de vehicule deja existente pe drum.

Horse este energie bine utilizată.

Publicat 30 Sept. 2024 Reactualizat 21 Oct. 2024 Expiră 30 Oct. 2024