Gratis

Inginer Achizitor Instalatii/Constructii - Bucuresti

SSAB-AG SA
3 poziții

Candidatul Ideal

Responsabilitati:
  • Realizeaza achizitia si aprovizionarea cu materiale si echipamente necesare conform proiectelor;
  • Solicita oferte si emite comenzi catre furnizori, urmareste livrarea, asigura receptia in santier, ofera suport tehnic pe parcursul executiei;
  • Cercetarea pietei pentru a obtine cele mai bune oferte privind raportul calitate/pret;
  • Negocierea conditiilor comerciale: preturi, conditii de plata si termene de livrare cu furnizorii.
  • Asigura o calitate superioara negocierii contractelor aflate in aria de raspundere.
  • Asigura obtinerea de la furnizori a tuturor documentelor privind calitatea produselor furnizate de acestia: certifícate de calitate/conformitate, agremente tehnice, etc. .
  • Studiază detalile de proiectare și documentația tehnică aferente proiectelor atribuite;
  • Planifică și organizează licitatiile/ achizitiile de instalații în conformitate cu specificațiile tehnice;
  • Aduce soluții pentru optimizarea diferitelor tipuri de instalații;
  • Urmareste si asigura respectarea clauzelor contractuale incheiate cu furnizorii.
  • Isi actualizeaza informatiile legislative si isi aliniaza activitatea in conformitate cu reglementrile din domeniu.
  • Respecta procedurile interne cu privire la limitele de aprobare si lista de semnaturi aferenta fiecarei achizitii realizate.
  • Identifica riscuri potentiale si oportunitati de eficientizare a costurilor pe aria sa.
  • Realizează diverse analize si rapoarte, specifice activitatii.

Descrierea jobului

Așteptările noastre (Calificarea profesională este obligatorie):
  • Studii superioare in domeniul constructiilor/instalatiilor;
  • Aptitudini dе analiză și atenție la detalii;
  • Aptitudine ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀avansată de învățare;
  • Capacitate dе muncă, coordonare, atenție la detalii și lucru sub presiuna termenelor limită;
  • Gândire creativa și orientare spre soluționarea problemelor;
  • Plăcerea de a lucra într-un mediu în care experimentezi constant, inovezi și iterezi rapid;
  • Cunoștințe de limba engleza;
  • Permis de conducere categoria B;

Reprezinta un avantaj:
Experiență middle - senior level;
Experiență minim 3 ani ca inginer de constructii/instalatii;
Cunoașterea legislației în construcții și a normelor tehnice și juridice;
Alte limbi străine;

Îți oferim:
Contract full time, tichete de masa, abonament medical la RM;
Șansa de a participa la elaborarea unor proiecte de palmares;
Birou amplasat în zona de nord a capitalei;
Un mеdiu de lucru dinamic și stimulant, în care să tе dеzvolti profеsionаl;
Alte beneficii;

Suntem o firmă de construcții ce are ca domeniu de activitate asigurarea antreprizei generale pentru proiecte de investiții de mare anvergură în domenii diverse (logistic, industrial, retail). Societatea deține capacități de producție structuri metalice și prefabricate din beton, oferind servicii de proiectare și executare a lucrărilor de construcții montaj a halelor industriale.

Publicat 18 Oct. 2024 Reactualizat 18 Oct. 2024 Expiră 17 Nov. 2024