Gratis

Ing.geolog, geolog, tehnician GTF- laborator c-ctii gr.I

Laborator Central Constructii CCF SRL

Candidatul Ideal

Experienta minim 2 ani in laborator de constructii pentru profilul GTF
Experienta de lucru in cadrul santierelor pentru constructii autostrazi, reabilitari DN-uri

Descrierea jobului

Efectuarea de incercari pentru profilul GTF - lucrari de drumuri, terasamente, teren de fundare, pamanturi, straturi rutiere din aregate naturale ︁︀​︈︈​︈︈​︁︈︄sau pamanturi stabilizate
Determinarea prin deflectometrie a capacităţii portante a drumurilor cu deflectometrul cu pârghie tip Benkelman
Determinarea modulului de deformaţie liniară prin incercari pe teren cu placa
Determinarea modulului dinamic de elasticitate a solului prin utilizarea testerului cu placa dinamica T
Determinarea modulului de reactie al pamantului
Determinarea gradului de compactare
Prelevarea probelor de pamant
Determinarea umiditatii
Determinarea densităţii pământurilor. Metoda cu stanta
Determinarea caracteristicilor de compactare. Incercarea Proctor
Determinarea greutăţii volumice, pe teren
Determinarea indicelui Californian de capacitate portanta (CBR) in situ
Identificarea și clasificarea pământurilor
Identificarea şi clasificarea pământurilor. Coeficient de uniformitate
Determinarea umidității
Determinarea caracteristicilor de compactare
Determinarea densitatii
Prelevarea probelor din santier
Executarea incercarilor autorizate pentru profilul mai sus mentionat, atat in laborator cat si in situ,
Emiterea rapoartelor de incercare

Descrierea companiei

Prestari servicii de laborator pe materiale de constructii
Publicat 26 Iul. 2024 Reactualizat 26 Iul. 2024 Expiră 25 Aug. 2024