Gratis

INFIRMIERA

MUNTENIA MEDICAL COMPETENCES SA

Candidatul Ideal

  • Experiența anterioară pe un post similar - constituie avantaj;
  • Certificat de competență profesională în calificarea de infirmieră;
  • Asigurarea proceselor cu privire la ingrijirea bolnavilor corespunzătoare competențelor postului;
  • Manualitate pentru efectuarea operațiunilor de curățenie și dezinfecție;
  • Persoană serioasă, punctuală, atentă la detalii, abilități de comunicare ;
  • Comportament etic față de pacienți și colegi.

Descrierea jobului

  • Realizează activități de îngrijire privind asigurarea stării de confort și de sănatate a pacientului asistat(toaleta pacientilor, pregătirea paturilor, schimbarea ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀lenjeriei, recepționarea și distribuirea alimentelor, curățenie în saloane/săli de operatii);
  • Acordă sprijin persoanelor internate, pentru satisfacerea nevoilor fiziologice (ploscă, urinar, tăviţe renale şi altele asemenea);
  • Are responsabilitatea de a colecta și transportă deșeurile menajere și infecțioase către spațiile special amenajate, cu respectarea circuitelor funcționale;
  • Asigură curăţenia, dezinfecţia a echipamentelor medicale utilizate și a spațiilor de lucru;
  • Respectă regulile de asepsie, antisepsie si curățenie.
Beneficii
  • Desfășurarea activității într-un mediu prietenos, deschis;
  • Pachet salarial compus din remunerație fixă și tichete de masă;
  • Pachet de beneficii medicale pentru angajați și familie;

NORD MUNTENIA HOSPITAL, își dedică toate resursele pentru a asigura fiecărui pacient servicii medicale profesioniste, scopul final fiind recuperarea integrala a sanatatii pacientilor si mentinerea calitatii vietii acestora.
NORD MUNTENIA HOSPITAL vă oferă servicii de asistentă medicală integrată, concept ce presupune ca la nivelul unității finalitatea serviciilor medicale este de a stabili cu acuratețe un diagnostic precoce și un tratament cât mai specific, de a rezolva problemele medicale ale pacientului până la dispariția completă a lor, de a oferi un maximum de confort pentru îmbunătățirea calității vieții acestuia.
Publicat 22 Mai 2024 Reactualizat 21 Iun. 2024 Expiră 21 Iun. 2024