Gratis

Import-export international și logistica

STAACK TRADE MARK S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

Căutăm un candidat foarte motivat și responsabil care să se alăture echipei noastre într-un rol cheie, într-un mediu de lucru dinamic și în plină dezvoltare. Persoana ideală posedă următoarele caracteristici:
- *Cunoștințe lingvistice: O bună cunoaștere a limbii **engleze* este esențială; cunoașterea limbii **italiane* reprezintă un avantaj semnificativ.
- *Experiență sectorială consolidată: Are experiență dovedită în sectorul **trade-retail, **transport-logistică-import-export*, cu o înțelegere solidă a dinamicii operaționale și a strategiilor de piață.
- *Cunoștințe digitale: Familiarizat cu **media digitală și internetul*.
- *Spirit de inițiativă și responsabilitate*: Este dispus să își asume responsabilitatea și să joace un rol activ și proactiv într-un mediu de lucru motivant, contribuind direct la succesul activităților companiei.

### *Activitățile noastre*.

Compania noastră este implicată în prezent în activități consolidate de *export din România în Italia* de produse cu branduri internaționale importante. În plus, am devenit distribuitor online pentru platforma logistică *Trendyol* recent deschisă în România.

Această poziție oferă *oportunități de creștere rapidă* în cadrul companiei. Candidatul ideal va avea posibilitatea de a se dezvolta profesional și, datorită implicării și capacității sale de a îndeplini responsabilitățile atribuite, poate aspira la obținerea de *incentive semnificative* în această fază de expansiune.

Dacă sunteți o persoană dinamică, cu experiență în acest sector și cu o motivație puternică de a crește într-o companie în continuă evoluție, așteptăm cu nerăbdare să primim candidatura dumneavoastră.

Descrierea jobului

Candidatul ideal va fi responsabil pentru mai multe activități cheie legate de operațiunile de import-export. Principalele atribuții includ:
- *Gestionarea ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂contactelor cu clienții și furnizorii: Menținerea unui contact constant și eficient cu clienții și furnizorii atât în **România*, cât și în *Italia*, asigurând o comunicare fluentă și în timp util pentru a asigura operațiuni de afaceri eficiente.
- *Coordonarea comenzilor de lucrări*: Gestionați comenzile de lucrări cu acuratețe, evaluând și monitorizând termenele de livrare solicitate de furnizori în raport cu cele negociate cu clienții. Este esențial să fiți capabil să gestionați și să echilibrați nevoile ambelor părți pentru a optimiza termenele de livrare și a minimiza întârzierile.
- *Gestionarea fluxului de informații*: Monitorizați și gestionați fluxul de informații primite de la clienți și furnizori. Utilizați aceste informații pentru a construi o dinamică comercială eficientă care să sprijine obiectivele de afaceri, asigurând o eficiență operațională și decizională maximă.
- *Arhivarea și gestionarea informațiilor*: Gestionați cu sârguință toate informațiile primite, asigurând o arhivare precisă și organizată. Menținerea unei arhive actualizate și accesibile care să permită o imagine clară a tuturor tranzacțiilor și să poată aborda orice dialog cu furnizorii și clienții în cunoștință de cauză și în mod precis.
- *Furnizarea unui serviciu de calitate*: Obiectivul principal este de a asigura un serviciu de înaltă calitate, bazat pe gestionarea profesională a relațiilor și a informațiilor, care să contribuie la construirea și menținerea reputației companiei ca partener de încredere și competent.
### *Abilități necesare*.

- Cunoașterea operațiunilor de import-export și a industriei logistice.
- Abilitatea de a gestiona termenele și prioritățile, cu atenție la detalii.
- Abilități excelente de comunicare pentru a relaționa eficient cu clienții și furnizorii.
- Abilitatea de a analiza și gestiona informațiile, cu atenție la stocarea corectă a acestora.
- Proactivitate, responsabilitate și capacitatea de a lucra independent și în echipă.

Acest rol reprezintă o oportunitate de creștere profesională într-un context dinamic, cu posibilitatea de a prelua din ce în ce mai multe responsabilități pe măsură ce societatea își extinde și își consolidează activitățile.

STAACK Trademark este o companie dinamică și inovatoare, care operează în diverse sectoare cu o abordare axată pe calitate și excelență. Fondată cu scopul de a crea o punte de legătură între cele mai bune branduri internaționale și piețele din Italia și România, STAACK Trademark s-a impus rapid ca un punct de referință pentru distribuția de produse de înaltă calitate și licențe prestigioase. Activitățile noastre 1. **Distribuția de produse alimentare de marcă în Italia**. STAACK Trademark este specializată în vânzarea și distribuția de produse alimentare de mărci renumite, aducând în Italia licențe de mare atracție precum **Paramount, Nickelodeon, Zag, etc.**. Datorită unei rețele consolidate de distribuitori și agenți răspândiți în întreaga țară.

2. **Distribuție online cu TRENDYOL ROMANIA** Suntem încântați să anunțăm noul nostru parteneriat cu **TRENDYOL**, una dintre cele mai influente și inovatoare platforme de e-commerce la nivel global, În calitate de distribuitor online pentru noua platformă logistică deschisă în Romanja. Această nouă colaborare ne permite să ne extindem prezența oferind acces rapid și convenabil la produse de înaltă calitate de pe diferite piețe, confirmând angajamentul nostru față de inovare și creștere. #### **De ce să alegeți STAACK Trademark?** - **Calitate și fiabilitate**: Cooperăm cu mărci de renume mondial, asigurând întotdeauna produse de înaltă calitate și un management profesionist. - Inovație și creștere**: Intrând în lumea comerțului electronic prin TRENDYOL, ne extindem constant orizonturile pentru a oferi din ce în ce mai multă valoare partenerilor noștri. #### **Viziunea noastră**. La STAACK Trademark credem în puterea conexiunilor: între mărci și consumatori, între calitate și inovație, între tradiție și viitor. Continuăm să creștem și să evoluăm, explorând noi oportunități de piață și îmbunătățindu-ne constant oferta pentru a ține pasul cu tendințele globale și nevoile consumatorilor. #### **Contactați-ne*

Publicat 11 Sept. 2024 Reactualizat 11 Sept. 2024 Expiră 18 Sept. 2024