Gratis

HSE Supervisor

AMROMCO Energy SRL

Candidatul Ideal

EDUCATIE SI EXPERIENTA:
  • studii superioare (tehnice - inginerie);
  • cursuri obligatorii: Inspector SSM / Specialist SSM; Cadru tehnic PSI;
  • curs responsabil de mediu (avantaj);
  • experienta relevanta: minim 2 ani pe un post similar într-o companie de profil (Petrol si Gaze);

COMPETENTE PRINCIPALE:
  • buna cunoastere a legislatei specifice (Securitate si Sanatate in Munca, Situatii de Urgenta, Protectia Mediului);
  • buna cunoastere a pachetului MS Office (Word, Excel, PowerPoint, Outlook);
  • permis de conducere categoria B;
  • disponibilitate deplasare in tara;
  • orientare catre rezultate.

Descrierea jobului

Pozitia este deschisa pe perioada nedeterminata in cadrul Departamentului HSEQ.
Ocupantul acestei pozitii isi va desfasura activitatea atat la sediul ︁︀​︂︃︃​︉︆​︆︄companiei (Ploiesti, jud. Prahova) cat si in locatiile din tara ale companiei.

RESPONSABILITATI PRINCIPALE:
  • asigurarea suportului si supervizarii HSE pentru activitatile curente desfasurate de companie;
  • contribuirea la conformarea cu cerintele legale si cerintele de standard aplicabile activitatii sale;
  • efectuarea instruirilor HSE specifice, conform ︈cerintelor legale si cerintelor sistemului de management al companiei;
  • efectuarea inspecțiilor HSE în zonele de lucru pentru verificarea nivelului de siguranta si sanatate în munca, prevenirea incendiilor si protectie a mediului si propune masuri corective / preventive;
  • participarea la evaluarile de risc SSM pentru posturile de lucru și la evaluarea riscurilor SSM la nivel de activitate;
  • participarea la elaborarea instructiunilor de lucru / procedurilor și a altor documente specifice HSE;
  • mentinerea documentelor si inregistrarilor specifice gestiunii deseurilor;
  • efectuarea programarilor la controalele de medicina muncii si mentinerea evidentelor specifice;
  • verificarea periodica a mijloacelor / sistemelor de interventie in caz de incendiu si mentinerea evidentelor specifice.

Fondată în 2002, Amromco Energy este al treilea producător independent de petrol și gaze din România, iar în prezent operează aproximativ 15 concesiuni în toată țara.
Publicat 20 Sept. 2024 Reactualizat 20 Sept. 2024 Expiră 20 Oct. 2024