Gratis

Graphic Designer

ID-ENTITY RO

Candidatul Ideal

Căutam un Graphic Designer cu simţ estetic dezvoltat, cu studii şi experienţă solidă în domeniul graficii, design grafic sau digital media.
Dacă te regăseşti în profilul descris mai jos, dacă vrei să lucrezi pentru clienţi cu care ne mândrim, trimite-ne cât mai repede CV-ul şi portofoliul tău.

Descrierea jobului

Ce vei face
  • optimizarea design-ului pentru web
  • generarea de concepte şi idei creative
  • crearea layout-urilor şi a pachetelor de ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂identitate vizuală (logo, newsletter, cărţi de vizită, etc)
  • stabilirea termenelor de execuţie ale proiectelor, împreună cu celelalte echipe implicate
Ce căutam
  • cunoaşterea la nivel avansat a programelor Adobe Cretive (Photoshop, InDesign, Illustrator)
  • cunoştinţe de bază HTML, CSS, WordPress
  • Cunoașterea limbii italiene nivel B1
  • capacitatea de planificare şi organizare, respectând termenele limită indicate
  • atenţia la detalii, proactivitatea şi capacitatea de a lucra în echipă

Ce oferim
  • contract pe perioadă nedeterminată
  • training-uri periodice, coaching din partea responsabililor direcţi şi experienţă de agenţie inedită
  • pachet salarial motivant şi bonuri de masă
  • asigurare medicală privată

IDNTT este una dintre cele mai mari fabrici de media digitală din Europa, care își ajută clienții să isi sporeasca vizibilitatea in lumea online. Datorită culturii sale internaționale, cunoașterii profunde a pieței și abilităților specifice dezvoltate în fiecare domeniu al comunicării digitale, IDNTT este capabilă să producă conținuturi digitale personalizate pe baza unui model de producție în deplină externalizare pentru cei mici, mijlocii și marile companii.

Sediul central se afla in Elveția, între Lugano și Milano, și acest lucru ne permite să îmbinăm creativitatea și designul tipic italian cu precizia și fiabilitatea care disting stilul elvețian.

Pentru informatii suplimentare, va rugam sa vizitati site-ul nostru, www.idntt.ch.

Si noua ne place de tine!

Publicat 14 Aug. 2024 Reactualizat 11 Sept. 2024 Expiră 13 Sept. 2024