Gratis

Graphic designer - fashion industry

XPLICIT BABY S.R.L.

Candidatul Ideal

  • Cunoștințe avansate în utilizarea software-urilor CorelDRAW, Adobe Photoshop și Adobe Illustrator.
  • Experiența în utilizarea unui software 3D constituie un avantaj.
  • Abilități puternice de creație și design, cu un interes deosebit pentru moda urbană și streetwear.
  • Capacitatea de a lucra eficient într-un mediu dinamic și de a respecta termenele limită
  • Abilitatea de a interpreta brief-uri creative și de a le traduce în design vizual convingător.
  • O bună înțelegere a principiilor de design pentru mediile digitale și tipărite.
  • Înțelegerea solidă a elementelor de bază ale designului grafic, cum ar fi compoziția, culoarea și combinațiile de fonturi.
  • Cunoștințe limba engleză nivel avansat (scris și vorbit).

Descrierea jobului

  • Crearea de design-uri inovatoare și atractive pentru articolele vestimentare și accesoriile brandului.
  • Colaborarea strânsă cu echipa de producție și ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄marketing pentru a dezvolta colecții noi și pentru a îmbunătăți design-urile existente.
  • Participarea activă la brainstorming-uri și propunerea de concepte creative ce reflectă valorile și identitatea brandului.
  • Adaptarea design-urilor pentru diverse formate și suporturi de imprimare.
  • Crearea de grafica pentru departamentul de marketing.

Xplicit Apparel este lider de piață în monetizarea comunităților și artiștilor din România. Fondată pe principii de colaborare și inovație, Xplicit susține dezvoltarea artiștilor independenți și a culturii autohtone prin soluții inovatoare de merchandising. Cu o experiență de peste 13 ani, Xplicit oferă o gamă completă de servicii, de la design și producție textilă, până la logistică și suport pentru brandurile partenere. Colaborăm cu artiști de top din industria hip hop și trap, facilitându-le accesul la produse personalizate de înaltă calitate

www.xplicit.ro

Publicat 1 Iul. 2024 Reactualizat 1 Iul. 2024 Expiră 31 Iul. 2024