Gratis

Gestionar magazie piese - Drajna, jud. Calarasi

SC MEWI IMPORT-EXPORT AGRAR INDUSTRIETECHNIK SRL

Candidatul Ideal

  • Studii de specialitate in domeniul tehnic
  • experiență în gestiunea de mărfuri
  • Cunoștinte de operare pe calculator
  • Constituie avantaj:
    • experiența anterioară în domeniul tehnicii agricole
    • foarte bune cunoștinte tehnice
    • cunoașterea limbii engleze sau germane (termeni tehnici)
  • Cunoştinţe privind programele de identificare de piese
  • Experiență în gestionarea unui stoc de marfă
  • Orientare spre rezultate, proactivitate
  • Capacitate de învățare, atenție la detalii și spirit de echipă
  • Abilități de comunicare cu clienții și de soluționare a problemelor

Descrierea jobului

Misiunea postului: asigură identificarea pieselor de schimb, desfășurarea normală a fluxurilor de marfă din magazie precum și integritatea stocului de ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈marfă, fiind totodată responsabil cu aprovizionarea și livrarea pieselor de schimb.

Responsabilități:

• Asigură desfășurarea normală a fluxurilor de marfă, după cum urmează:
  • Recepționează marfa sosită
  • Efectuează controlul cantitativ și calitativ
  • Manipulează marfa
  • Pregătește comenzile
  • Expediează comenzile
  • Întocmește documentele de livrare (factură, aviz)
  • Centralizează comenzile zilnice de la clienți și de la echipa de service și transmite comenzile marfă la furnizori sau la depozitul central;
• Indentifică piesele de schimb pentru tractoare și utilaje agricole din cataloagele electronice și tipărite;
• Ține legătura cu clienții întocmind oferte si urmarind obținerea comenzilor;
• Urmăreşte statusul comenzilor şi informează clienţii cu privire la data de livrare a pieselor;
• Asigură integritatea stocului de marfă (participă la inventarele parțiale și anuale, investighează și explică diferențele constatate la inventar)
• Participă la clarificarea tuturor reclamațiilor sosite de la parteneri

Oferim:
  • pachet salarial atractiv
  • tichete de masă de 40 lei / zi
  • bonus anual de performanţă
  • asigurări private de sănătate
  • transport asigurat / decontat de companie
  • mediu plăcut de lucru
  • program de lucru: luni-vineri, 08.00 - 16.30

MEWI, companie cu capital integral german, este unul dintre principalii jucatori de pe piata utilajelor agricole.

Crescând de la un an la altul, am dobândit aprecierea multor producători europeni renumiţi, devenind importator şi reprezentant pentru România a numeroase mărci recunoscute pe plan mondial. Pe lângă vânzarea de utilaje agricole, suntem cunoscuti pentru calitatea serviciilor de garanţie şi post-garanţie, furnizarea de piese de schimb originale şi asigurarea unui service complet.

În prezent, distribuim cele mai moderne tractoare şi utilaje agricole, fabricate de producători de top.
Pentru a afla mai multe despre noi, viziteaza-ne pe www.mewi.ro.
Publicat 17 Iun. 2024 Reactualizat 27 Iun. 2024 Expiră 17 Iul. 2024