Gratis

Gestionar depozit

Muscle Shop S.R.L.

Candidatul Ideal

Candidatul ideal pentru poziția de Gestionar în cadrul companiei noastre este un profesionist cu experiență solidă în gestionarea depozitelor și în coordonarea echipelor. Căutăm o persoană organizată, atentă la detalii și capabilă să gestioneze eficient atât stocurile, cât și procesele logistice.

Calificări și Experiență:

Experiență anterioară: Minimum 5 ani de experiență într-o poziție similară, preferabil în domeniul produselor alimentare sau în domenii conexe.
Studii: Absolvent de studii medii sau superioare, preferabil în domenii precum logistică, management, sau economie.
Cunoștințe tehnice: Familiaritate cu sistemele informatizate de gestiune a stocurilor (ERP, WMS) și capacitatea de a opera cu ușurință astfel de sisteme.
Atenție la detalii: Abilitatea de a monitoriza și gestiona cu acuratețe stocurile, reducând astfel riscurile legate de pierderi sau discrepanțe în inventar.
Abilități de organizare: Capacitatea de a planifica și organiza eficient activitățile zilnice, asigurând un flux de lucru fără probleme în depozit.

Abilități Interpersonale:

Leadership: Capacitate demonstrată de a coordona o echipă, de a motiva și ghida personalul spre îndeplinirea obiectivelor stabilite.
Comunicare: Abilități excelente de comunicare, atât verbală cât și scrisă, pentru a colabora eficient cu colegii, furnizorii și clienții.
Lucru în echipă: Spirit de echipă și capacitatea de a colabora într-un mediu dinamic și de a găsi soluții rapide și eficiente pentru problemele care apar.

Caracteristici Personale:

Proactivitate Inițiativă în identificarea și rezolvarea problemelor înainte ca acestea să devină critice.
Integritate: Etică profesională solidă, cu un angajament clar față de responsabilitatea și corectitudinea în gestionarea stocurilor și documentelor.
Rezistență la stres: Capacitatea de a gestiona eficient multiple sarcini simultan și de a lua decizii rapide,
Flexibilitate: Deschidere la adaptarea la noi proceduri și tehnologii

Descrierea jobului

Responsabilități:

Gestionarea eficientă
a depozitului, asigurând organizarea și stocarea corectă a produselor.
Coordonarea echipei de depozit pentru a asigura ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄îndeplinirea sarcinilor zilnice într-un mod eficient.
Monitorizarea și menținerea stocurilor, inclusiv efectuarea de inventare periodice.
Pregătirea și verificarea documentelor de gestiune, inclusiv a avizelor de însoțire a mărfii, facturilor și rapoartelor.
Asigurarea respectării normelor de siguranță și igienă în depozit.
Colaboreaza cu celalalte departamente pentru a asigura disponibilitatea produselor și livrarea lor la timp către clienți.
Implementarea și optimizarea proceselor de gestiune și depozitare pentru a maximiza eficiența operațională.
Pregatirea raportarilor catre autoritatile sanitare, completatarea documentelor si instructajul personalului

Beneficii:
Salariu competitiv și pachet de beneficii atractiv.
Transport decontat
Bonusuri lunare si periodice
Mediu de lucru dinamic într-o companie cu o vechime pe piata nationala.
Program de lucru stabil, într-o echipă profesionistă și prietenoasă.

Suntem o companie importatoare de suplimente nutritive , dedicată oferirii produselor de cea mai înaltă calitate clienților noștri. În cadrul eforturilor noastre de expansiune și îmbunătățire a proceselor logistice, căutăm un profesionist dedicat pentru postul de Gestionar de preferat cu experienta in manipulare produselor alimentare sau farmaceutice.
Publicat 7 Oct. 2024 Reactualizat 7 Oct. 2024 Expiră 6 Nov. 2024