Gratis

Gestionar Depozit GBC.ro | Warehouse Keeper

GBC.ro

Candidatul Ideal

  • Experienta anterioara in gestionarea unui depozit sau intr-o pozitie asemanatoare constituie avantaj;
  • Studii minim medii
  • Competente digitale: usurinta in operarea computerului, in utilizarea Internetului si a pachetului Microsoft Office, program de gestiune, outlook, teams
  • Cunostiinte winmentor enterprise constituie un avantaj
  • Atentie la detalii, abilitati de organizare, multi-tasking, abilitatea de a prioritiza sarcinile
  • Indemanre, flexibilitate, memorie vizuala, ordonat, aptitudini de a lucra cu documente, atentie distributive
  • Capacitate de a lucra sub presiune
  • Punctualitate, seriozitate, lucru in echipa, sociabil, spirit practice
  • Experienta in sistemul WMS, lucrul cu scannere, picking, celule si rafturi
  • Emitere AWB in platforme Fan Courieri, Sameday constituie un avantaj
  • Incasari la POS constituie avantaj
  • Atestat stivuitor - necesar

Descrierea jobului

Responsabilitati
  • Coordonarea si organizarea activitatii depozitului, urmarirea depozitarii corespunzatoare a marfurilor
  • Gestiunea marfurilor din depozit (intrari si iesiri), receptia ︁︀​︈︈​︈︈​︁︉︃marfurilor conform CMR/Packing List/Factura si expeditia produselor catre clienti conform comenzi soft de gestiune
  • Introduce in aplicatia de management stocuri pentru fiecare comanda SN-urile aferente produselor care urmeaza a fi livrate.
  • Verifica cantitativ marfurile din factura/aviz marfa emise pentru livrare.
  • Asigurarea utilizarii eficiente a spatiului de depozitare
  • Mentinerea evidentei primare a marfurilor din depozit
  • Gestionarea comenzilor clientilor companiei si a documentelor de livrare a produselor
  • Coordonarea activitatii de livrare si mentinerea legaturii cu firmele transportatoare, contracte de transport; transmiterea documentelor catre departamentul financiar
  • Coordonarea operatiunilor de pregatire a marfii in vederea incarcarii si livrarii acesteia catre clienti
  • Participarea periodica la inventarul stocului de marfa
  • Executa in timp real PV Constatare Neconformitati cu transportatorul/furnizorul bunurilor inaintede a semna documentele de primire marfa si transport
  • Respecta cu strictete procedurile de lucru, timpii alocati si procesele aferente miscarilor de stoc
  • Urmareste ca marfa introdusa in stocul central sa fie sigilata.
  • Ambaleaza si securizeaza marfa in vederea livrarii
  • Listeaza local AWB-urile impreuna cu toate documentele necesare expeditiei.
  • Ataseaza AWB-urile corespunzator pentru livrare / ataseaza la AWB si documentele fiscale
  • Incasare la POS cu card bancar pentru comenzile ridicate de clienti direct din depozit si transmiterea bonului fiscal (prin departamentul financiar)
  • Respectarea programului de lucru, a Regulamentului de Ordine Interioara si a Regulamentului de organizare si functionare
Beneficii:
  • Salariu fix
  • Bonusuri anuale in functie de atingerea Kpi-urilor asociate pozitiei/departamentului
  • Asigurare medicala Sanador
  • Oportunitati de dezvoltare
  • Decontarea transportului

GBC is the leading AV integrator in Romania with 22+ years of experience and thousands of amazing projects.
We are a team of young people, passionate about the audio-video industry and wishing to learn more. Being aware that we do not know everything, we are happy to expand our team, bringing in creative workmates, who are voluble, efficient, innovative and, especially, open to communication. We value know-how, we appreciate experience and talent, without ignoring team spirit, positive attitude and the capacity to accept that feedback can be only constructive.
We offer you a pleasant, dynamic work environment, offering real opportunities for learning and professional development and access to the most modern technologies in the audio-video industry, from leading manufacturers in the sector.
If you're excited to be part of a winning team, GBC is a great place to grow your career. You'll be glad you applied to GBC.

Our vision is to make a change in the way people work, communicate and collaborate.

You are welcome to share our vision at www.gbc.ro.

GBC is part of PSNI Global Alliance

Publicat 22 Aug. 2024 Reactualizat 22 Aug. 2024 Expiră 21 Sept. 2024