Gratis

Gestionar Bloc Operator - Spitalul Memorial Baneasa

Memorial Hospital

Candidatul Ideal

  • Cunostinţe si abilităţi bune de operare PC (pachet Ms Office: Excel, Word, Outlook);
  • Absolvent studii medii;
  • Experienta pe un post similar (programe de gestiune)
  • Experienta in industria healthcare constituie un avantaj;
  • Abilitati excelente de comunicare;
  • Bune abilitati organizatorice si atentie la detalii;
  • Rezistenta la stres;
  • Spirit de echipa;

Descrierea jobului

  • Gestionarea materialelor aflate in depozitul Blocului Operator;
  • Efectuarea recepţiei tuturor produselor care intra in depozitul Blocului Operator din depozitul ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀central si din depozitul Farmaciei (ex: materiale sanitare / dispozitive medicale, medicamente, dezinfectanti, materiale curatenie, birotica etc), din punct de vedere cantitativ si din punct de vedere al ambalarii produselor;
  • Semnalarea eventualelor neconcordante intre cantitatea transferata / inregistrata in gestiunea Blocului Operator si cea receptionata, inclusiv probleme de ambalare, catre departamentul de achizitii-depozit central si / sau catre Farmacia cu circuit inchis din cadrul spitalului;
  • Asigurarea unui circuit corect al materialelor, controlarea modului in care acestea sunt preluate din depozite (Depozit Central si Depozit Farmacie), facand receptia produselor solicitate de asistentul sef, din punct de vedere cantitativ si calitativ;
  • Asigurarea depozitarii, manipularii produselor, conform instructiunilor de pe ambalaje;
  • Verificarea permanenta a datele de valabilitate de pe ambalajele produselor;
  • Informarea din timp (cu cel putin 4 luni) a Managerului de Achizitii si a Asistentul Sef din Bloc Operator cu privire la materialele care urmeaza sa expire;
  • Realizarea inventarierii periodice a materialelor din dotarea depozitului Blocului Operator (obligatoriu lunar si ori de cate ori se solicita acest lucru de catre superiori);
  • Transferarea pe bon a materialelor / dispozitivelor medicale solicitate de asistentii Blocului Operator, pentru interventiile chirurgicale care au loc in fiecare zi. La sfarsitul interventiilor, materialele transferate si nefolosite vor fi returnate in depozitul Blocului Operator;
  • Intocmirea zilnica a foilor de consum si a foilor de condica pe pacient, conform consumului de materiale raportat de catre asistenti, dupa finalizarea interventiilor chirurgicale; in caz de nelamuriri, se va consulta cu managerul de achizitii si cu asistentul sef de Bloc Operator;
  • Anuntarea departamentul de Achizitii (emitentii comenzilor) si pe Asistentul Sef, cu privire la stocul ajuns sub pragul minim in vederea reintregirii stocului;
  • Colaborarea cu toti colegii din departamentul Achiziţii al companiei si cu personalul medical, în vederea bunei desfăşurări a activităţii medicale din Bloc Operator.

Memorial Health Group este pionierul calității medicale şi una dintre cele mai cunoscute retele medicale din Turcia in special pentru tratamentele complexe oncologice si transplant. Prin achiziționarea integrală a Spitalul de Oncologie Monza – acum Spitalul Memorial – Grupul Memorial aduce experiența sa de peste 25 de ani din sectorul sănătății și în Romania, oferind anual servicii medicale pacienților internaționali din peste 167 de țări ale lumii.

Spitalul Memorial este al 12-lea spital al retelei, are o suprafata de 11.000 de metri patrati si se afla in incinta Enayati Medical City, singurul oras medical din Romania. Cu dotari de ultima generatie, infrastructura moderna si personal medical experimentat, Spitalul Memorial ofera servicii medicale integrate si specialitati precum: chirurgie toracica, oncologie, chirugie ginecologica, chirurgie mamara, ortopedie si traumatologie, neurochirurgie, cardiologie, oncologie, radio-oncologie, urologie, chirurgie generala si medicina interna si are in plan sa dezvolte noi departamente sub principiile si standardele calitatii internationale.
Publicat 13 Sept. 2024 Reactualizat 13 Sept. 2024 Expiră 13 Oct. 2024