Gratis

Functionar economic (casier) P.L. MEDIAS

SC Rematinvest SRL

Candidatul Ideal

1. Minimum 1 an experienta intr-o pozitie similara;
2. Studii medii;
3. Cunostinte primare de contabilitate de gestiune;
4. Cunostinte in operatiuni privind raportarile la Agentia de Protectie a Mediului;
4. Cunostinte operare PC: Windows, MS Office, Internet Explorer;
5.Responsabila si atenta la detalii;
6. Abilitati proactive si receptivitate;
7. Seriozitate si corectitudine;

Descrierea jobului

Atributii principale:
1. Verifica legalitatea documentelor de provenienta, existenta autorizatiilor de colectare sau valorificare si documentele necesare la achizitia de ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀marfa de la persoane fizice si juridice;
2. Intocmeste zilnic borderourile de achizitie si rapoartele de colectare;
3. Prelucreaza pe calculator operatiunile derulate prin caseria unitatii;
4. Intocmeste zilnic registrul de casa al Punctului de lucru si il trimite la sediu pentru inregistrare.
5. Intocmeste rapoartele lunare/anuale privind deseurile, conform cerintelor din Autorizatia de Mediu;
6. Intocmeste documentele privind trasabilitatea deseurilor;

Oferta (bonusuri, beneficii):
Salariu atractiv + tichete de masa + decont de transport.

REMATINVEST este unul dintre cei mai mari procesatori de materiale reciclabile din Romania, avand in prezent 13 centre de procesare si numeroase puncte de colectare pe tot teritoriul Romaniei. Domeniul principal de activitate este colectarea, prelucrarea si comertul cu fier vechi, metale neferoase (cupru, aluminiu, alama, plumb, etc.) si nemetalice. Activitatea de reciclare a deseurilor ofera surse alternative de materii prime si contribuie la reducerea presiunii poluante asupra mediului inconjurator.
Publicat 18 Oct. 2024 Reactualizat 28 Oct. 2024 Expiră 17 Nov. 2024