Functionar administrativ (gestionar)-Fundulea (Jud.Calarasi)

MSC RUBBER RECYCLING

Candidatul Ideal

Activitatea se desfasoara la sediul Fabricii de reciclare anvelope din localitatea Fundulea, judetul Calarasi

Cerinte:
  • Studii medii/Studii superioare
  • Experienta pe post similar
  • Cunostiinte operare PC si sisteme de gestiune stocuri
  • Abilitati de organizare si gestionare a timpului
  • Permisul de conducere cat. B constitue un avantaj

Descrierea jobului

  • Planificarea transporturilor impreuna cu furnizorii cat si cu clientii companiei
  • Urmarirea orarului de livrare al camioanelor
  • Intocmirea actelor însoțitoare ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄ale mărfurilor ce intră/ies în/din depozit
  • Intocmirea de gestiuni zilnice, lunare, anuale
  • Intocmirea si supervizarea rapoartelor de activitate
  • Supravegherea si intretinerea masinilor, utilajelor si a echipamentelor de lucru
  • Supravegherea inventarierii marfii din depozit

Oferim:
  • Salariu atractiv
  • Decontare transport
  • Program fix, 8H zi

Societatea MSC Rubber Recycling deține una dintre cele mai mari fabrici de reciclare de cauciucuri uzate din România. În urma proceselor tehnologice specifice se obțin granule de cauciuc, care reprezintă surse alternative de materii prime față de ce există deja pe piața de profil.
Activitatea de reciclare a acestor deșeuri contribuie la reducerea presiunii legate de factorii poluanți si are beneficii multiple asupra mediului și aerului pe care îl respirăm.
Unele dintre cele mai importante componente legate de mediu sunt obținerea unor substanțe chimice, cu potențial energetic, pe care le regăsim în anvelopele uzate, precum si fabricarea unor produse noi și necesare - covoare de cauciuc, pavele, dale, mobilier stradal, gazon sintetic;
De asemenea, reciclarea anvelopelor uzate previne poluarea aerului prin evitarea practicilor de ardere a anvelopelor uzate– carbonul fiind una dintre componentele cauciucului care prin ardere contribuie la poluarea accentuată a spațiului;
De asemenea, se evita înmulțirea deșeurilor din locurile neautorizate, din păduri și oceane, anvelopele nefiind produse biodegradabile.
Publicat 19 Iun. 2024 Reactualizat 26 Iun. 2024 Expiră 19 Iul. 2024