Gratis

Front Desk Officer (perioada determinata 8 luni)

AMEROPA GRAINS SA

Candidatul Ideal

+ CERINTELE POSTULUI

Absolvent studii superioare;
Cunoştinţe PC: Microsoft Office, Word, Internet;
Cunoştinţe PC: Excel – nivel mediu/avansat;
Cunostinte ︆️︎︌︎︌︊︁​︂︆︄︅​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎limba engleza - nivel mediu/avansat;

Descrierea jobului

+ RESPONSABILITATI

Activitati administrative si logistice;
Asigura suportul administrativ pentru echipa de management;
Mentine contactul telefonic cu furnizorii de ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄servicii;
Primeste si trimite faxuri, emailuri;
Primeste si distribuie corespondenta;
Primeste si furnizeaza informatiile catre celelalte departamente pe baza instructiunilor primite;
Realizeaza rezervari pentru calatorii (hotel, avion etc.);
Realizeaza rapoarte;
Pregateste diverse tipuri de rapoarte si prezentari la solicitarea managerului;
Pastreaza confidentialitatea si onestitatea fata de persoanele din interior si exterior cu care intra in contact;
Organizare eficienta, acurata a tuturor mediilor de stocare, hard copy sau electronic.
Primeste ofertele, le centralizeaza si le trimite spre analiza si aprobare sefului de department;
Intocmeste comanda de aprovizionare, o transmite spre aprobare sefului de department si o transmite furnizorului

Descrierea companiei

Despre noi

Ameropa Grains S.A. România este parte a Grupului de companii Ameropa Elveţia. Aceasta din urmă deţine în România atât Combinatul de Îngrăşăminte Azomureş (www.azomures.com), cât şi Chimpex (www.chimpex.ro), unul dintre cei mai mari operatori din Portul Constanţa.

Ameropa este prezentă în 30 de ţări şi are o expunere globală în pieţele tradiţionale pe cinci continente (www.ameropa.com).

Ameropa Grains S.A. vinde peste 200000 tone de fertilizant, seminţe şi pesticide, gestionând peste 3 milioane de tone de cereale pe an. Reprezentanţii noştri lucrează alături de agricultori, oferind o gama completă de produse pentru înfiinţarea culturilor. În acest sens, Ameropa Grains S.A. este unul dintre cei mai mari distribuitori din ţară de îngrăşăminte pentru agricultură, seminţe şi pesticide.

Publicat 1 Oct. 2024 Reactualizat 1 Oct. 2024 Expiră 31 Oct. 2024