Gratis

FRONT DESK MANAGER / REVENUE MANAGER / SALES MANAGER

ONE66

Candidatul Ideal

• Studii superioare (Turism / Management ) finalizate;
• Engleza nivel mediu / avansat;
• Minim 3 ani experienta intr-un rol similar, pentru locatie cu cel putin 50 camere;
• Persoana empatica, pozitiva;
• Multi-tasking și performanta sub presiune;
• Cunostinte bune Office;
• Orientat spre rezultate excelente.

Descrierea jobului

Revenue Manager este responsabil pentru identificarea și maximizarea tuturor oportunităților potențiale de venituri pentru hotel. În mediul de cazare de ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀astăzi, înțelegerea managementului canalului și al randamentului este esențială pentru maximizarea veniturilor. Revenue Manager este responsabil pentru formularea strategiilor de management al veniturilor pe termen lung și scurt și pentru supravegherea executării cu succes a acestora în vederea creșterii gradului de ocupare.

Responsabilitati:
  • Stabiliți niveluri de prețuri hoteliere în toate segmentele.
  • Responsabil pentru procesul zilnic de gestionare a inventarului camerei și procesul zilnic de stabilire a prețurilor.
  • Monitorizați ratele concurenților, poziționarea, strategiile și datele; să mențină înțelegerea dinamicii pieței locale și a generatorilor de cerere și să prezinte managementului planuri de acțiune adecvate.
  • Monitorizați și comunicați fluctuațiile de ocupare către departamentele operaționale, astfel încât acestea să poată gestiona eficient cerințele de personal și să crească eficiența.
  • Analizați evenimentele și activitățile locale și proiectați efectul oportunităților pe care le creează.
  • Înțelegeți variabilele macro și microeconomice care afectează cererea și oferta pe piața locală și utilizați aceste cunoștințe pentru a crea previziuni precise ale veniturilor operaționale și financiare.
  • Responsabil pentru previziunile pe termen scurt și lung, inclusiv prognozele săptămânale, lunare și pentru întregul an.
  • Supravegherea procesului de evaluare a tuturor oportunităților de afaceri contractate prezentate prin departamentul de vânzări.
  • Pregătiți bugetul anual de venituri pentru Camere.
  • Participati activ la întâlnirile privind Strategia de Venituri pentru formula și disemina strategii și tactici.
  • Pregătiți și prezentați prezentări către General Manager.
  • Coordonați activitățile de sondaj care implică oportunități de marketing și servicii pentru a spori și mai mult potențialul de venituri.

Situata in Brasov, locatia exceleaza prin calitatea si profesionalismul serviciilor oferite, dispune de restaurant a la carte si peste 100 spatii cazare.
Publicat 22 Oct. 2024 Reactualizat 22 Oct. 2024 Expiră 21 Nov. 2024