Gratis

Fochist

Electromontaj SA

Candidatul Ideal

  • Calificare profesională de fochist autorizat (ISCIR).
  • Talon ISCIR validat la zi
  • Experiență anterioară în operarea și întreținerea cazanelor termice și a echipamentelor de ardere.
  • Cunoștințe tehnice privind funcționarea echipamentelor de ardere și reglementările în domeniu.
  • Atenție la detalii și respectarea procedurilor de siguranță.
  • Permis auto categoria B.

Descrierea jobului

  • Supravegherea și operarea centralelor termice (pe gaz), cazanelor și instalațiilor aferente pentru a asigura producerea de energie termică și ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁abur.
  • Monitorizarea și controlul echipamentelor de ardere (cazane, arzătoare, pompe, etc.) conform procedurilor de lucru și reglementărilor în vigoare.
  • Verificarea și ajustarea parametrilor de funcționare (presiune, temperatură, debit) pentru a asigura eficiența și siguranța echipamentelor.
  • Întreținerea și curățarea cazanelor și a altor echipamente pentru a preveni defecțiunile și a prelungi durata de viață a acestora.
  • Efectuarea reparațiilor minore și semnalarea eventualelor defecțiuni majore echipei de întreținere sau superiorului direct.
  • Respectarea normelor de protecție a muncii și a celor privind prevenirea și stingerea incendiilor.
  • Întocmirea rapoartelor zilnice privind funcționarea echipamentelor și consumul de combustibil.
  • Montarea, întreținerea și repararea instalațiilor sanitare, termice și de canalizare.
  • Efectuarea reparațiilor și înlocuirilor de țevi, fitinguri, robinete, pompe, radiatoare, boilere și alte echipamente specifice instalațiilor.
Beneficii:
  • Asigurare privata de sanatate
  • Decont transport in limita sumei de 140 RON/luna
  • Tichete de masa
  • Contract de munca pe perioada nedeterminata

Adesa locului de munca: Strada Dumitru Brumarescu 9A.
Program de munca, de luni pana vineri: 07.00-15.00.
Publicat 12 Sept. 2024 Reactualizat 12 Sept. 2024 Expiră 12 Oct. 2024