Gratis

FIZICIAN MEDICAL - SECTIE MEDICINA NUCLEARA

Centrul Medical Neolife

Candidatul Ideal

Absolvent al Facultatii de Fizica;
Cursuri de specializare in domeniu;
Cunostinte utilizare softuri medicale de investigatii imagistice;
Foarte bune abilitati de organizare, planificare si control;
Capacitate de asumare a deciziilor si de actiune in termen limita;

Descrierea jobului

Responsabilitati:

Efectueaza elutiile si prepara dozele radioactive pentru fiecare pacient.
Completeaza fisa medicala a fiecarui pacient, conform protocoalelor interne.
︁︀​︂︃︃​︉︆​︆︄Masoara periodic, cu aparatura dozimetrica din dotare, echipamentele de investigatii si evalueaza valorile obtinute in urma masuratorilor, repectand standardele in vigoare.
Colaboreaza cu personalul tehnic de intretinere si service pentru mentinerea echipamentelor in conditii normale de functionare.
Efectueaza verificarile zilnice, lunare si anuale pentru asigurarea calitatii echipamentelor de medicina nucleara, conform procedurilor interne.

Neolife Medical Center este una dintre cele mai bine echipate clinici medicale cu profil oncologic din România, cu tehnici și echipamente medicale de diagnostic și tratament aduse în premieră în țară. Având două centre în București și câte unul în Iași, Brașov, Brăila și Râmnicu Vâlcea, cu echipe multidisciplinare care includ specialiști și experți din toate domeniile medicale, tehnici inovative, de pionierat, pentru diagnosticul și tratamentele oncologice constituie principalele puncte forte pe care Neolife le pune la dispoziția pacienților. 10 ani în România, peste 200.000 de pacienți tratați, alte sute de mii de investigații. O echipă performantă care crește în permanență. Poți fi tu cel care ni se alatură!

Publicat 22 Aug. 2024 Reactualizat 19 Sept. 2024 Expiră 21 Sept. 2024