Gratis

FARMACIST/ SEF FARMACIE / ASISTENT MEDICAL DE FARMACIE

S.C. Trifarm S.R.L.
5 poziții

Candidatul Ideal

FARMACIST / SEF FARMACIE - MAXIFARMA
- Studii de specialitate finalizate;
- Experienta in farmacii cu circuit deschis - constituie avantaj;
- Certificat de Membru al Colegiului vizat pe anul in curs;
- Abilitati de relationare si comunicare;
- Respectarea eticii si deontologiei profesionale;
- Supravegherea, coordonarea și evaluarea activității colegilor farmaciști și asistenților de farmacie;
- Gestionarea, supravegherea si instruirea personalului/activității farmaciei;
- Întocmirea și verificarea situațiilor/documentelor financiare și raportarea oricăror modificări în activitatea farmaciei;
- Activități de management, specifice postului de farmacist sef.

ASISTENT MEDICAL DE FARMACIE MAXIFARMA

- Certificat de membru si aviz de libera practica valabil;
- Bune abilitati de relationare si comunicare;
- Cunostinte Microsoft Office la nivel mediu;
- Amabilitate si empatie fata de pacienti;
- Integritate si etica profesionala.

Beneficii:
- Pachet salarial atractiv;
- Dezvoltare in plan profesional prin participarea la programe de training.

Descrierea jobului

- Identifica nevoile pacientilor, formuleaza recomandari, consiliaza si fidelizeaza pacientii.
- Informeaza pacientii despre ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈modul de utilizare a medicamentelor si despre potentialele riscuri sau efecte adverse.
- Elibereaza medicamentele cu prescriptie medicala /OTC-uri.
- Introduce facturi in gestiune
- Verifica si centralizeaza retetele pentru Casa de Asigurari
- Administreaza stocurile si urmareste termenele de valabilitate ale produselor farmaceutice - farmacist

- Identifica nevoile pacientilor, formuleaza recomandari, consiliaza si fidelizeaza pacientii;
- Informeaza pacientii despre modul de utilizare a medicamentelor si despre potentialele riscuri sau efecte adverse;
- Participa la receptia cantitativa si calitativa a medicamentelor din farmacie;
- Administreaza stocurile si urmareste termenele de valabilitate ale produselor farmaceutice.

Grupul MAXIFARMA are ca principal domeniu de activitate comercializarea cu amanuntul a produselor farmaceutice in unitati specializate.
Publicat 17 Sept. 2024 Reactualizat 17 Sept. 2024 Expiră 17 Oct. 2024