Gratis

Farmacist Inlocuitor Persoana Responsabila Bacau

DONA.Logistica

Candidatul Ideal

Dona. Logistica, parte a grupului Dona, este unul dintre cei mai mari jucatori de pe piata de distributie produse farmaceutice din Romania, asigura distributia echilibrata la nivel national catre farmacii independente, spitale si farmacii proprii. Dona. Logistica a demonstrat ca este capabila de o evolutie foarte rapida, ajungand in prezent in topul primilor 5 distribuitori de medicamente la nivel national, anul acesta indreptandu-se catre o cifra de afaceri de 400 milioane euro.

Iti doresti o ascensiune in cariera?

Te invitam sa faci parte din echipa noastra, o echipa de farmacisti cu experienta vasta în domeniul distribuției angro de medicamente. Compania noastra nu face rabat la calitate, iar domeniul in care activam iti ofera multe provocari si oportunitati de dezvoltare pe plan profesional. Nu sta pe ganduri si aplica!

Descrierea jobului

Cerinte:

  • Absolvent al Facultatii de Farmacie;
  • Certificat de Membru al Colegiului Farmacistilor, avizat anual;
  • Cunostinte ale legislatiei in domeniu ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂(Legea numarul 95 din 2006; OMS numarul 761 din 2015) si orice alte acte normative care au legatura cu activitatea de distributie;
  • Cunostinte operare – MS Office;
  • Persoana organizata si atenta la detalii;
  • Bune abilitati de comunicare si relationare;

Responsabilitati:

  • Urmareste mentinerea calitatii, sigurantei si trasabilitatii medicamentelor in lantul de distributie in acord cu cerintele Ghidului de Buna Practica de Distributie;
  • Asigura suport in implementarea Sistemului de Management al Calitatii, asigura conformitatea cu conditiile de autorizare de distributie angro, conformitatea cu Ghidul de Buna Practica de Distributie;
  • Se asigura ca depozitarea produselor se face conform cerintelor BPD si in conformitate cu conditiile impuse de producator;
  • Asigura suport in asigurarea calitatii proceselor operationale din depozit;
  • Asigura suport in implementarea retragerilor de produs si gestionarea proceselor de retur produse;
  • Trateaza reclamatiile de calitate produs, identifica si previne patrunderea produselor falsificate in lantul legal de distributie;
  • Colaboreaza cu departamentul Calitate locat in centrele logistice din tara in vederea realizarii obiectivelor de calitate;
  • Inlocuieste Persoana Responsabila in perioadele de absenta.

Iti oferim:

  • Pachet salarial competitiv corelat cu experienta si performanta;
  • Asigurare de sanatate privata;
  • Tichete de masa;
  • Card discount in farmaciile DONA;
  • Abonament gratuit la biblioteca digitala Bookster;
  • Acces la reteaua World Class;
  • Programe de formare profesionala.

Dona. Logistica dispune de propriile capacitati de depozitare a marfurilor, avand in momentul de fata trei centre logistice mari in Chitila (jud. Ilfov), Apahida (jud. Cluj) si Sarata (jud. Bacau), precum si propria divizie de transport, prin prisma companiei surori - Dona Cargo.

Alătură-te și tu echipei DONA!

Publicat 5 Sept. 2024 Reactualizat 20 Sept. 2024 Expiră 5 Oct. 2024