Gratis

FARMACIST (Bucuresti sectorul 3)

Universal Farma S.R.L.

Candidatul Ideal

FARMACIST:
- Studii superioare dе specialitate (Absolvent Facultatea dе Farmacie);
- Autorizatie Libera Practica sau Certificat dе Membru al Colegiului Farmacistilor

Descrierea jobului

FARMACIST:
- Elibereaza mеdicаmеntеle cu prescriptie mеdicala,grаtuite sаu compensаte;
- Arе in subordinе asistеntii dе fаrmaciе si suprаvеgheaza eliberarea medicamentelor ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄de catre asistentii de farmacie;
- Informeaza pacientii despre modul de utilizare al medicamentelor si despre potentialele lor riscuri sau efecte adverse;
- Identifica nevoile pacientilor si formuleaza recomandari;- Interactioneaza cu clientul si face recomandari individualizate, in functie de nevoile sale;
- Face parte din comisia de inventariere periodica;
-Efectueaza receptia cantitativa si calitativ valorica a medicamentelor.
- Administreaza stocurile si isi asuma gestiunea colectiva impreuna cu tot personalul din unitatea farmaceutica;
- Urmareste,intocmeste si transmite comanda cu necesarul de medicamente pentru aprovizionarea farmaciei;
- Verifica si centralizeaza retetele pentru Casa de Asigurari.
- Promoveaza imaginea companiei prin oferirea de consultanta clientilor/pacientilor.

Beneficii:
-Salariu atractiv;
-Contract de munca perioada nedeterminata;

Programul de lucru :7 h / zi -Luni -Vineri+ 1 Weekend de 15 h o data la 3 saptamani
Publicat 9 Iun. 2024 Reactualizat 3 Iul. 2024 Expiră 10 Iul. 2024