Gratis

Expert implementare si Expert GT si evenimente proiecte PEO

ASOCIATIA
2 poziții

Candidatul Ideal

Experienta in proiecte gestionate din fonduri europene (POSDRU, POCU, POC, POCA, etc.). Experienta profesionala in Management, Consultanta, Scriere proiecte, Analiza tehnico-financiara, organizare evenimente, selectie grup tinta.
Persoana activa si sociabila.

Descrierea jobului

Expert implementare:
• Monitorizare tehnica si financiara a proiectelor;
• Intocmirea si verificarea rapoartelor tehnice;
• Intocmirea si verificarea cererilor ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈de rambursare, prefinantare, plata, a cererilor de rambursare aferente cererilor de plata;
• Intocmirea de Notificari si Acte Aditionale;
• Mentinerea contactului cu responsabilii de proiecte;
• Monitorizarea finalizarii documentatiilor de achizitie si monitorizarea implementarii contractelor incheiate;
• Planificarea, coordonarea, aprobarea activitatilor proiectului in vederea atingerii obiectivelor stabilite, prevazute in Cererea de finantare a proiectului;
• Coordonarea activitatilor zilnice si saptamanale ale echipei de implementare;
• Stabilirea procedurilor de implementare impreuna cu echipa de management;
• Aprobarea procedurilor de lucru in cadrul proiectului si metodologia de implementare a proiectului;
• Monitorizarea graficului activitatilor implementate in proiect in perioada de raportare;
• Aprobarea si avizarea documentelor echipei de implementare;
• Urmarirea progresului proiectului;
• Luarea deciziilor in ceea ce priveste adaptarea planului proiectului la schimbarile intervenite;
• Stabilira relatiilor de colaborare pe termen lung cu partenerii, clientii, beneficiarii si finantatorii proiectului;
• Stabilirea activitatilor specifice proiectului si esalonarea lor in timp;
• Estimarea si asigurarea resurselor necesare realizarii proiectului;
• Estimarea si bugetarea costurilor;
• Estimarea si asigurarea resurselor;
• Gestionarea si controlul utilizarii resurselor;
• Planificare si controlul achizitiilor;
• Asigurarea dotarii cu echipamente IT si materiale consumabile;

Expert grup tinta si organizare evenimente:
Organizare evenimente in cadrul proiectelor: mentinerea legaturii cu clientii si participantii, studiu de piata privind locatiile cu cel mai bun raport pret/calitate in conformitate cu cerintele clientilor. Organizarea evenimentelor la nivelul locatiilor stabilite. Realizare de rapoarte tehnice si financiare aferente evenimentelor finalizate.
Informarea grupului tinta cu privire la oportunitatile din proiect.
Realizarea de vizite in regiunea de implementarea pentru identificarea si recrutarea grupului tinta.
Inregistrarea si selectarea persoanelor identificate ca fiind parte din grupul tinta.
Asigurarea de sprijin pentru persoanele din grupul tinta pentru completarea formularelor de
inregistrare in proiect.
Gestionarea documentelor de grup tinta - dosarul de grup tinta.
Mentinerea legaturii permanant cu personele din GT, pe toata durata desfasurarii activitatilor din
proiect, pana la finalizarea proiectului.
Centralizarea rezultatelor intermediare si finale ale activitatii de informare si selectie GT.
Promovarea proiectului in randul GT si al publicului larg.

Asociatia Viitor pentru Femei a fost infiintata in anul 2013 si a avut de-au lungul timpului mai multe proiecte finantate din fonduri europene POSDRU si POCU, Asociatia "VIITOR PENTRU FEMEI" are Autorizatii emise de Comisia de Autorizare a Furnizorilor de Formare Profesionala din Jud.Vrancea, Certificat de Acreditare pentru a presta Servicii de Informare si Consiliere, eliberat de AJOFM Vrancea in conformitate cu prevederile Legii nr.76/2002 si ale Criteriilor de acreditare a furnizorilor de servicii specializate pentru stimularea ocuparii fortei de munca, aprobate prin HG nr.277/2002, cu modificarile si completarile ulterioare, Certificat de Acreditare pentru a presta Servicii de Mediere a Muncii pe Piata Interna.
In prezent Asociatia are in contractare 2 proiecte PEO pentru infiintarea de intreprinderi sociale in mediul urban.
Publicat 21 Iun. 2024 Reactualizat 28 Iun. 2024 Expiră 21 Iul. 2024