Gratis

Expert Contabil

Adg Medical Supply S.R.L.

Candidatul Ideal

Suntem in cautarea unui Expert Contabil talentat si dedicat pentru a se alatura echipei noastre. Candidatul ideal va avea o atentie deosebita la detalii, abilitati excelente de analiza si o intelegere profunda a principiilor contabile. Rolul implica gestionarea completa a operatiunilor contabile ale companiei si asigurarea conformitatii cu reglementarile legale.

Cerinte:
- Studii: Diploma de licenta in contabilitate, finante sau un domeniu similar. Certificare CECCAR
- Experienta: Minimum 3-5 ani de experienta in contabilitate.
- Competente Tehnice: Cunoasterea avansata a MS Office, in special Excel, si a programelor de contabilitate (ex. SAP, SAGA, etc.).
- Cunostinte: Intelegerea profunda a legislatiei fiscale si contabile din Romania.
- Abilitati Personale: Abilitati excelente de organizare, atentie la detalii, capacitate de analiza si solutionare a problemelor, comunicare eficienta.
- Alte Cerinte: Abilitatea de a lucra independent si in echipa, capacitate de a gestiona termene stranse si de a prioritiza sarcinile.

Descrierea jobului

- Gestionarea intregului proces contabil al companiei, inclusiv jurnalizarea tranzactiilor, reconcilierea conturilor si intocmirea situatiilor financiare.
- Asigurarea conformitatii cu ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀reglementarile fiscale si contabile in vigoare.
- Pregatirea si prezentarea rapoartelor financiare periodice catre management.
- Coordonarea si supervizarea echipei contabile (daca este cazul).
- Gestionarea relatiilor cu auditorii externi si cu autoritatile fiscale.
- Analiza financiara si raportarea rezultatelor catre management.
- Optimizarea proceselor contabile si implementarea de solutii pentru imbunatatirea eficientei.
- Consilierea managementului in ceea ce priveste impactul financiar al deciziilor de afaceri.

Beneficii
- Salariu: 10.000-15.000 RON net
- Dezvoltare Profesionala: Oportunitati de formare continua si dezvoltare profesionala.
- Mediu de Lucru: Mediu de lucru dinamic si colegial intr-o companie de prestigiu.
- Flexibilitate: Program de lucru flexibil
- Beneficii Suplimentare: Autoturism serviciu 2023, sau mai nou, asigurare medicala, telefon serviciu, laptop serviciu
Publicat 18 Iul. 2024 Reactualizat 17 Aug. 2024 Expiră 17 Aug. 2024