Gratis

Expeditor international (transport rutier)

GOPET ROMANIA SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

Profilul tau:
  • Experienta anterioara de minim 1 an in domeniul transporturilor internationale sau expeditiilor rutiere constituie un avantaj.
  • Abilitati excelente de negociere si comunicare.
  • Abilitati de lucru in echipa si cu capacitatea de a colabora eficient cu colegii.
  • Capacitatea de a gestiona mai multe sarcini simultan si de a respecta termenele limita.
  • Atentie la detalii si abilitatea de a lucra intr-un mediu dinamic.
  • Cunostinte de operare PC.
  • Cunoaștere buna a limbii engleze.

Descrierea jobului

Responsabilitati principale:
  • Organizarea si coordonarea transporturilor internationale rutiere, asigurand respectarea termenelor si cerintelor clientilor.
  • Comunicarea zilnica cu transportatorii pentru ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈a asigura monitorizarea eficienta a transporturilor si rezolvarea eventualelor probleme.
  • Negocierea preturilor si a conditiilor de transport cu transportatorii.
  • Asigurarea integrarii datelor de pozitionare GPS ale camioanelor in sistemul de telematica, prin colaborarea cu transportatorii, conform cerintelor clientilor.
  • Cautarea activa de noi companii de transport si menținerea unei baze de date actualizate, pentru a asigura diversificarea si eficienta retelei de transportatori.
  • Introducerea si actualizarea datelor relevante in sistemul informatic al companiei, pentru a asigura o gestionare eficienta a operatiunilor de transport.
  • Asigurarea respectarii normelor legale si a reglementarilor internationale in domeniul transporturilor rutiere.
  • Colaborarea cu echipele interne pentru a optimiza fluxurile de lucru si a oferi servicii de inalta calitate clientilor.

Beneficii:
  • Salariu fix in functie de experienta profesionala a candidatului.
  • Sistem de bonusare in functie de atingerea targetelor si de performanta individuala.
  • Oportunitati de dezvoltare propesionala in cadrul companiei.
  • Tichete de masa Sodexo Card in valoare de 40 ron/zi.
  • Decontare transport in comun in limita a 140 RON/luna.
  • Concediu anual de 20 zile, extins la 25 zile dupa 3 ani in companie.
  • Abonament servicii medicale de preventie la Medicover.
  • Program de lucru: Luni - Vineri / 09:00 – 17:30.

GOPET ROMANIA activeaza de peste 25 de ani in domeniul transportului de marfa, construindu-si o reputatie solida prin furnizarea de servicii fiabile si eficiente pentru clientii sai.
Cu filiale in Bulgaria, Romania, Polonia, Grecia, Turcia, Spania si Macedonia, Grupul GOPET oferă o gama completa de soluții logistice, inclusiv transport rutier, aerian, maritim si intermodal, precum si servicii de depozitare si distributie.

Pentru mai multe detalii: https://ro.gopettrans.com/

Publicat 7 Oct. 2024 Reactualizat 21 Oct. 2024 Expiră 6 Nov. 2024