Gratis

ELECTROMECANIC

OLSTRAL

Candidatul Ideal

Experiență minim 5 ani în zona industrială, lucrând cu utilaje CNC și linii automatizate.
- Cunoștințe solide în scheme electrice/mecanice și semnale digitale/analogice.
- Experiență practică cu servomotoare și servodrivere; avantaj pentru cunoașterea comenzilor numerice, a sistemelor de măsură (encoder) și a arhitecturii CNC.
- Persoană sinceră, activă, asumată, dornică de învățare continuă.
- Disponibilitate pentru delegații ocazionale și ore suplimentare.
- Limba engleză nivel mediu/conversațional; permis auto categoria B.
- Disponibil la deplasari(ocazional)

Descrierea jobului

Executarea lucrărilor de mentenanță preventivă și corectivă pentru utilajele CNC și liniile automatizate din cadrul companiei, asigurând funcționarea optimă a ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄acestora.
Identificarea și remedierea rapidă a defecțiunilor electrice, mecanice și de automatizare, folosind echipamente de diagnoză și respectând standardele de siguranță.
Analizarea și înțelegerea schemelor electrice și mecanice ale utilajelor, pentru a realiza corect și eficient intervențiile necesare.
Monitorizarea și ajustarea semnalelor digitale și analogice în vederea optimizării performanței echipamentelor.
Participarea la instalarea și punerea în funcțiune a noilor utilaje sau linii de producție, precum și la optimizarea celor existente.
Lucrul îndeaproape cu colegii din alte departamente pentru a asigura o producție eficientă și fără întreruperi.Ofertă (beneficii):
Pachet salarial competitiv, corelat cu experiența și performanțele tale;
Transport asigurat;
Bonus de performanță in acord cu atingerea obiectivelor stabilite;
Tichete de masa;

OLSTRAL este specializată in prelucarea CNC a pieselor pentru industria aviatică și pentru alte aplicații de înaltă precizie, fiind o companie orientată către clienți cu peste 20 de ani de prezența pe piața din România.
Scopul nostru principal este să ne dezvoltăm ca partener pe termen lung pentru piața din România și să incercăm să creștem performanța mașinilor și utilajelor.
O producție de serie optimizată din punct de vedere al costurilor, precum și piese unicat sunt garantate în orice moment datorită configurației si performanței utilajelor.

Publicat 5 Sept. 2024 Reactualizat 5 Sept. 2024 Expiră 5 Oct. 2024