Gratis

Electromecanic - fabrica

Fox Com Serv Distribution S.R.L.

Candidatul Ideal

- scoala profesionala/studii medii;
- experienta min. 2 ani;
- abilitatea generală de învăţare;
- capacitate de analiza si atentie la detalii;
- abilitatea de a lucra sub presiune;
- capacitatea de a sesiza defectele;
- rigurozitate si indemanare.

Descrierea jobului

- montează, reglează şi repară aparate şi echipamente electrice şi energetice de toate tipurile (motoare electrice, instrumente sau componente electrice ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄la maşini si utilaje) pentru ambalat si feliat;
- cunoaşte modul de funcţionare al echipamentelor utilizate;
- urmăreşte permanent aplicarea parametrilor de calitate impuşi prin procedurile specifice sau prin instrucţiunile tehnologice.
- efectueaza lucrari de reparatii la masini electrice;
- verifică şi realizează ungerea rulmenţilor, lagărelor;
- controlează regimul de funcţionare a maşinilor electrice, vibraţii, regim tehnic;
- montează şi demontează, înlocuieşte motoare electrice defecte;
- întreţine şi repară sisteme de ventilaţie care au ventilatorul cuplat direct pe axul motorului pentru diverse instalaţii;
- execută dispozitive pentru fixarea aparatelor electrice pe maşini şi utilaje;
- întreţine şi repară sistemele de ventilaţie ale echipamentelor electrice
- verifică ventilaţia maşinilor electrice;
- verifică starea cuplajelor şi le înlocuieşte pe cele uzate;
- execută diverse lucrări de natură mecanică pentru echipamentele electrice (reparădulapuri electrice, doze, cutii de - legătură, sisteme de blocare, reţele de împământare).
- verifică sculele şi le înlocuieşte pe cele care numai prezintă siguranţă şi precizie în exploatare.

FOX este una din cele mai mari companii din industria de procesare a cărnii din România, aflându-se pe podiumul producătorilor naționali de mezeluri.

Adresându-se tuturor celor 22 de milioane de consumatori români, din țară și din străinătate, FOX acoperă cu produse proaspete, de calitate și gustoase toate categoriile importante de produse, respectiv de la salamuri fierte, crud-uscate, cârnați, crenvurști, șunci și parizere, până la specialități și produse afumate.

După 22 de ani de creștere organică, de la începutul activității, în 1992, FOX, având sediul în București, reunește în prezent peste 800 de angajați, generând mult mai multe locuri de muncă, legate de afacerea principală. Ne preocupăm în permanență de dezvoltarea profesională continuă a angajaților, pentru a fi cât mai competitivi în mediul concurențial.

Publicat 26 Aug. 2024 Reactualizat 16 Sept. 2024 Expiră 25 Sept. 2024