Gratis

Electricieni constructii si Montatori panouri fotovoltaice

NBE Byggservice AB
10 poziții

Candidatul Ideal

Candidatul ideal ar trebui sa aibe experienta in domeniu , sa vorbeasca limba Engleza sau Suedeza la nivel conversational si sa aibe permis de conducere categoria B .Printre calitatile sale ar trebui sa se enumere : perseverenta , aptitudini de comunicare, lucru in echipa , loialitatea si nu in ultimul rand potential de dezvoltare.

Descrierea jobului

La noi in companie nici cerul nu este o limita , totul depinde de dorinta fiecarui angajat de a se ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂dezvolta din punct de vedere profesional !
Electrician Constructii :
Jobul consta in pozarea si conectarea cablurilor de tensiune precum si a celor de comanda, control, semnalizare si a cablurilor ︁de instrumentatie, pe trasee de cablu (paturi de cabluri, scari de cabluri, in tevi de protectie sau pozate aparent sau ingropat), montajul echipamentelor electrice parte din instalatiile mentionate mai sus, realizarea conexiunilor cablurilor si conductoarelor in doze si la echipamentele electrice, verifica si pune in functiune instalatiile electrice realizate. Salariul de inceput la aceasta categorie este cuprins intre 2200 si 2800 de Euro in functie de experienta si aptitudini .

Electrician/Tehnician sisteme fotovoltaice :
Jobul consta in montarea si conectarea invertoarelor , bateriilor si a sistemelor aditionale instalatiei fotovoltaice.
Montajul panouilor fotovoltaice si cablajul pana la invertor/nivelul solului se face de catre echipa de montaj , de aici electricianul preia sarcina de a completa sistemul si de a-l pune in functiune. Salariul de inceput la aceasta categorie este cuprins intre 2300 si 2800 de Euro in functie de experienta si aptitudini .

Montator Panouri fotovoltaice :
Jobul consta in montajul corect si in siguranta a panourilor solare , pe acoperis , fatade sau pe structura de montaj la sol.
Montatorul are responsabilitatea de a monta schela sau alte sisteme de siguranta inaintea montajului , inspecta suprafata de montaj , monta panourile pe sistemul de montaj adiacent si de a poza cablajul in mod corespunzator.
Montatorii lucreaza intotdeauna in echipe de cel putin 2 persoane.
Salariul de inceput la aceasta categorie este cuprins intre 2000 si 2500 de Euro in functie de experienta si aptitudini .

Lucrator in Constructii :
Datorita expansiunii si a complexitatii lucrarilor pe care le avem in prezent , cautam incontinu tamplari, dulgheri , faiantari sau zugravi experimentati. Salariul de inceput la aceasta categorie este cuprins intre 2000 si 2400 de Euro in functie de experienta si aptitudini .

Descrierea companiei

NBE este un concern din care printe altele fac parte :
NBE Gruppen este compania de construcții cu înaltă competență și experiență vastă. Compania a fost înființată în 2018, iar astăzi suntem în jur de 35 de angajați, constând in electricieni, dulgheri, tamplari, faiantari, zugravi și trei funcționari. Efectuăm toate tipurile de lucrări de construcții, indeosebi contracte mari, atât producție nouă, cât și în renovare/reconstructie . Suntem într-o fază expansivă și de accea cautam personal.

NBE Energi/ SunCity Montage este compania specializata in sisteme fotovoltaice si de eficientizare energetica. Compania a fost infiintata in 2023 si are o crestere extrem de rapida. Avem in companie angajati foarte competenti ceea ce a facut posibil instalarea unor sisteme de ordinul MegaWatt.

Publicat 28 Iun. 2024 Reactualizat 1 Iul. 2024 Expiră 28 Iul. 2024