Gratis

Electrician / Montator Panouri

EUROTEHNICA IT&C SRL
5 poziții

Candidatul Ideal

Suntem in cautare atat de electricieni, cat si de montatori de panouri fotovoltaice. pasionați pentru a se alătura echipei noastre dinamice! Suntem o companie lider în domeniul energiei regenerabile, dedicată furnizării de soluții inovatoare pentru clienții noștri, și dorim să extindem echipa cu persoane talentate și motivate. Oferim un mediu de lucru stimulativ, unde vei avea ocazia să colaborezi alături de profesioniști din industrie, precum și oportunități de dezvoltare profesională pentru a-ți îmbunătăți abilitățile.

Cerințele noastre includ: experiență anterioară în domeniul electricității sau instalării de panouri fotovoltaice, capacitatea de a citi și interpreta scheme electrice, abilități de rezolvare a problemelor, atenție la detalii și abilitatea de a lucra în echipă, dar și autonom. De asemenea, reprezinta un avantaj deținerea autorizațiilor/certificatelor specifice, acolo unde este cazul.

Dacă ești o persoană dedicată, motivată și vrei să contribui activ la un viitor sustenabil, te așteptăm sa-ti depui CV-ul si sa ne putem cunoaste. Alătură-te nouă pentru a face diferența în domeniul energiei verzi!

Descrierea jobului

Responsabilitățile Electricienilor:
1. **Instalarea sistemelor electrice**: Montarea cablurilor, întrerupătoarelor, prizelor și altor componente electrice.
2. **Întreținerea echipamentelor**: Realizarea de lucrări ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄de întreținere preventivă și corectivă asupra sistemelor electrice existente.
3. **Diagnosticarea problemelor**: Identificarea și rezolvarea defecțiunilor electrice și a problemelor de sistem.
4. **Respectarea normelor de siguranță**: Asigurarea respectării standardelor de siguranță și a reglementărilor în vigoare.
5. **Colaborarea cu echipele de proiect**: Lucrul alături de ingineri și alte echipe pentru implementarea proiectelor în mod eficient.
6. **Actualizarea documentației**: Întocmirea rapoartelor și a fișelor de lucru legate de activitatea desfășurată.

Responsabilitățile Montatorilor de Panouri Fotovoltaice:
1. **Montajul structurii de susținere**: Instalarea suporturilor și structurilor de susținere pentru panourile fotovoltaice, asigurându-se stabilitatea și siguranța acestora.
2. **Asigurarea aliniamentului corect**: Verificarea și ajustarea unghiurilor și poziționării structurii pentru a maximiza eficiența captării energiei solare.
3. **Fixarea panourilor fotovoltaice**: Montarea efectivă a panourilor fotovoltaice pe structura de susținere, utilizând unelte și echipamente specifice.
4. **Verificarea integrității structurii**: Inspectarea regulată a structurii de susținere pentru a detecta eventuale probleme de stabilitate sau uzură.
5. **Respectarea reglementărilor**: Conformarea cu normele de siguranță și standardele de calitate specifice domeniului energetic în timpul instalării.
6. **Colaborare cu echipa electrică**: Lucrul alături de electricieni pentru a asigura conectarea corectă a sistemelor electrice la panourile fotovoltaice.

Eurotehnica IT&C ofera servicii de consultanta, proiectare, instalare, punere in functiune, instruire, service si mentenanta pentru instalatii electrice de joasa tensiune, instalatii fotovoltaice rezidentiale, comerciale si industriale, sisteme de curenti slabi, securitate, sisteme smart home, supraveghere video si sisteme antiefractie. Oferim echipamente performante, sisteme integrate si tehnologii de ultimă generaţie.

Publicat 19 Aug. 2024 Reactualizat 16 Sept. 2024 Expiră 18 Sept. 2024