Gratis

Electrician montator de instalatii automatizate

DELTA ENGINEERING AUTOMATION S.R.L.

Candidatul Ideal

Cerințe:
  • Formare profesională sau tehnică în domeniul electric.
  • Înțelegere solidă a schemelor electrice, diagramelor și manualelor.
  • Capacitatea de a citi și interpreta documente și desene tehnice.
  • Competență în utilizarea uneltelor de mână și a uneltelor electrice folosite în asamblarea electrică.
  • Atenție la detalii și angajament față de standardele de calitate și siguranță.
  • Capacitatea de a lucra atât independent, cât și în echipă.
  • Abilități bune de rezolvare a problemelor și capacitatea de a depana sistemele electrice.

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Asamblează, instalează, testează și întreține cablaje electrice și pneumatice, echipamente și instalații.
  • Conectează și testează tablouri electrice.
  • Interpretează ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄și urmează desene tehnice, scheme și manuale pentru a asigura o asamblare corectă.
  • Identifică și depanează problemele electrice.
  • Asigură conformitatea tuturor instalațiilor electrice cu reglementările și standardele relevante.
  • Colaborează cu inginerii și alți membri ai echipei pentru a îmbunătăți procesele de asamblare și proiectarea sistemelor.
  • Participă la sesiuni de instruire pentru a rămâne la curent cu noile tehnologii și bunele practici.

Delta Engineering Automation is part of a group of companies specialized in the designing and production of industrial machines and equipment for automation in the blow moulding industry. Our product range includes more than sixty innovating and quality efficient machines (leak testers, weighing equipment, conveyors, etc).

The original company was founded in 1992 in Belgium. In 2011, Delta Romania and Delta USA were established and started to expand.

Our company, which is located near Baia Mare, Maramures, has seen considerable growth and as such is looking for people willing to be a part of a thriving family of employees, wanting not only to better themselves but the company as well. Because we all benefit from working together!

Publicat 2 Iun. 2024 Reactualizat 28 Iun. 2024 Expiră 28 Iul. 2024