Gratis

Electrician - mentenanta automatizari industriale

SENSODATA

Candidatul Ideal

Daca ai experienta relevanta in automatizari, actionari electrice/ intretinerea utilajelor, poti citi usor scheme electrice si executi cu ochii inchisi instalatii electrice, atunci ne dorim sa te cunoastem!

Cerinte:
Absolvent studii profil electric sau electrotehnic
Experienta pe un post similar - Electrician/ Electromecanic/ Tehnician;
Experienta de luctu in mentenanta industriala reprezinta un avantaj;
Cunostinte foarte bune de electrotehnica de joasa tensiune, respectiv: automatizari industriale, citire si concepere scheme electrice, cunostinte de PLC, convertizoare de frecventa, circuite electrice de forta
Cunostinte bune de electromecanica, electropneumatica si electrohidraulica

Descrierea jobului

Testarea de solutii de senzoristica in functie de solicitarea clientului.
Inspectarea periodica a echipamentelor conform procedurilor de mentenanta preventiva;
︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄Efectuarea reviziilor periodice la echipamentele din sectia de productie;
Efectuarea interventiilor corective in caz de avarie;
Mentinerea evidentei stocului de piese de schimb;
Executarea tablourilor electrice
Citirea și interpretarea planurilor și schemelor electrice
Intocmirea raportului activitatii de mentenanta la final de tura;

Suntem partenerii oficiali in Romania pentru producatorii Schmersal, Baumer, Werma, Captron liderii mondiali pe aceste segmente.

Suntem un partener de încredere pentru potențialii noștri clienți pentru care oferim soluții personalizate, aplicabile în orice tip de industrie. Vom acorda tot timpul necesar pentru a înțelege nevoile individuale ale clienților noștri și pentru a crea soluții inovatoare pentru ei.

Publicat 20 Aug. 2024 Reactualizat 20 Aug. 2024 Expiră 19 Sept. 2024