Gratis

Electrician intretinere si reparatii - Lehliu & Buzau

Bunge Romania
3 poziții

Candidatul Ideal

Cerintele pentru o buna desfasurare a activitatii:
  • Studii medii – electrotehinca;
  • Experinta pe o pozitie asemenatoare – reprezinta un avantaj;
  • Operare si intretinere zilnica echipament;
  • Cunostinte operare calculator;
  • Comunicare interactiva in cadrul echipei;
  • Gandire logica, tehnica si practica.

Descrierea jobului

Responsabilitatile cheie ale rolului:
  • Selecteaza si foloseste corect aparatura pentru determinarea curentului, tensiunii si rezistentei electrice;
  • Citeste si interpreteaza ︁︀​︂︃︃​︉︆​︆︄corect schemele electrice, simbolurile si legile electrice de baza;
  • Determina circuitele in paralel si in serie;
  • Executa verificari asupra instalatiilor electrice vizual, auditiv sau cu ajutorul aparatelor de masura, prin proceduri adecvate;
  • Identifica echipamentele defecte, in vederea remedierii;
  • Reface izolatia circuitului si legaturile de impamantare conform normelor tehnice;
  • Stabileste traseul instalatiei in functie de cerinte si disponibilitati;
  • Monteaza tuburile de protectie, conducatorii si echipamentele si realizeaza conexiunile si izolatiile;
  • Executa inspectii periodice si revizii tehnice ale instalatiilor electrice;
  • Stabileste necesitatea reparatiei in functie de starea tehnica a instalatiei electrice si executa atat reparatii curente cat si reparatii capitale, ce presupun demintarea completa a instalatiei electrice, vopsirea, ungerea si reconditionarea izolatiilor deterioarate etc.;
  • Intelege si interpreteaza corect legile electrice, pentru determinarea circuitelor si legaturilor dintre componente;
  • Foloseste cunostintele de desen tehnic pentru interpretarea corecta a schemelor electrice.

Descrierea companiei

Leaders in agribusiness, food and ingredients

Be part of a team dedicated to improving the agribusiness and food production chain. Everyone, everywhere needs nutritious food to lead healthy and productive lives. The global agrifood chain sustains families, societies, economies and nations, and that chain depends on us. We source oilseeds and grains, manage a global logistics network to transport them worldwide, and create value-added food and ingredients for customers and consumers.

Global Mindset, Local Perspective

We're from everywhere, and we're at home everywhere. A global company that relies on our deeply local perspectives, Bunge is the sum of many cultures, languages and backgrounds. Our purpose, vision and operations reach across oceans, encompassing hundreds of facilities, tens of thousands of employees and billions of consumers.

Publicat 5 Sept. 2024 Reactualizat 19 Sept. 2024 Expiră 5 Oct. 2024