Gratis

Economist

SIGNAL IDUNA Asigurare Reasigurare

Candidatul Ideal

  • Studii superioare de lunga durata – profil economic, specialitatea contabilitate si informatica de gestiune sau finante – banci;
  • Experienta 1-3 ani in contabilitate – in cadrul firmelor de Asigurari constituie un avantaj.
  • Cunostinte de utilizare a programului de contabilitate SUN - constituie avantaj;
  • Cunoasterea legislatiei in vigoare privind activitatea financiar-contabila;
  • Capacitate de intelegere si aplicare in practica a reglementarilor si legislatiei financiar-contabile si de fiscalitate;
  • Capacitate de analiza, evaluare si sinteza, integritate, lucru cu termene limita, operativitate, constiinciozitate;
  • Experienta in operarea avansurilor spre decontare, operare extrase de cont, casierie, contabilitate operatiuni furnizori.
  • Capacitate de a prelucra informatiile, de a le interpreta si valorifica prin furnizarea de rapoarte pentru factorii decizionali;
  • Capacitate de asimilare a cunostintelor noi si de implementare a informatiilor in activitatea zilnica;
  • Cunostinte avansate de MS Office (Excel);
  • Limba Engleza – nivel mediu.

Descrierea jobului

  • Se ocupa de contabilitatea tertilor, conturilor bancare/casieriei, deconturilor angajatilor, sau alte cheltuieli si venituri tehnice/netehnice in conformitate cu legislatia ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂in vigoare;
  • Asigura procesul de upload al datelor din sistemele tehnice externe in sistemul contabil.
  • Participa activ la procesul de inchidere de luna, inchidere de an si la Inventarul anual.
  • Asigura indeplinirea la termen a obligatiilor societatii fata de ASF (raportari periodice);
  • Raspunde de corectitudinea datelor inregistrate in balanta de verificare lunara.

Beneficii:
  • Tichete de masa;
  • Abonament servicii medicale;
  • Program hibrid (1-2 zile la birou);
  • Colaborare îndelungată cu o echipă experimentată, beneficiind de un transfer constant de cunoștințe.

La #SIGNALIDUNA suntem mandri sa fim o echipa vesela, care impartaseste valori comune precum INCREDEREA, INOVATIA, IMPLICAREA, DESCHIDEREA si SIMTUL UMORULUI.

Pe piața locală, SIGNAL IDUNA și-a început activitatea în 2008. Portofoliul actual include o varietate de produse și servicii atât pentru clienți individuali, cât și pentru companii. SIGNAL IDUNA oferă soluții de asigurare prin intermediul celor două companii ale sale (SIGNAL IDUNA ASIGURARE REASIGURARE și SIGNAL IDUNA ASIGURĂRI) care răspund nevoilor specifice de protecție pentru ambele segmente de clienți. SIGNAL IDUNA oferă, de asemenea, soluții de reasigurare, analiză de subscriere a riscurilor și servicii de consultanță în domeniul asigurărilor. Expertiza SIGNAL IDUNA este susținută de o acoperire la nivel național și de o experiență digitală simplificată și atractivă pentru clienți.

Publicat 3 Oct. 2024 Reactualizat 5 Oct. 2024 Expiră 2 Nov. 2024