Gratis

Economist

CONSTRUCŢII HIDROTEHNICE S.A. Iasi

Candidatul Ideal

- absolvent/ă de studii superioare economice, cu specializarea „Contabilitate şi Informatică de Gestiune”;
- experienţă pe o poziţie similară: minim 3 ani;
- cunostinte de operare în aplicaţia Nexus;
- cunostinte operare PC: MS Office, Excel, PowerPoint, (Explorer, Chrome ) şi alte programe informatice în funcţie de reglementările legale;
- abilitati analitice și de organizare;
- ablilitatea de a realiza lucrări multiple;
- abilităţi bune de comunicare, capacitate de concentrare, receptivitate, seriozitate.

Descrierea jobului

- asigură evidenta contabilă primară prin înregistrarea documentelor în programul Nexus (furnizori, facturi, bonuri);
- efectuează operaţiuni financiare și de ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀evidenţă contabilă în conformitate cu legislaţia în vigoare;
- analiză economică;
- întocmirea balanţei de verificare lunară la nivelul societăţii;
- verificarea și înregistrarea facturilor.

Construcţii Hidrotehnice S.A. Iasi este o societate cu experienta în domeniu de activitate, dobândit în cele de peste 4 decenii de existenţă, prin asigurarea şi garantarea calităţii lucrărilor executate cu profesionalism şi prin stabilirea unor relaţii bune şi corecte de comunicarere cu partenerii, angajatii si autoritaţile.
Publicat 25 Sept. 2024 Reactualizat 25 Sept. 2024 Expiră 25 Oct. 2024