Gratis

ECONOMIST

SIGURA TOTAL FIRE & BUILDING ENGINEERING SRL

Candidatul Ideal

-Sa probeze o vechime de cel putin 3 ani in domeniu, cuprinzand toate aspectele activitatii financiar-contabile;
-sa cunoasca si sa lucreze cu softul de contabilitate si de gestiune SAGA
-sa posede cunostinte in ceea ce priveste sistemul organizatoric si financiar-contabil;
-sa posede cunostinte in ceea ce priveste legislatia in vigoare privind domeniul financiar-contabil;
-inteligent/a (gandire logica, memorie, capacitate de analiza si sinteza);
-corectitudine, seriozitate, ordonat/a, bune aptitudini de comunicare, spirit de echipa
-bune calitati de comunicare in scris si oral
-cunostinele despre utilizarea platformei publice SICAP reprezinta un avantaj
-conostinte solide in utilizarea computerului si aplicatiilor MS Office si specifice activitatii profesionale

Descrierea jobului

- Prestare activitati administrative
- Intocmire facturi, avize de expeditie, nir-uri si alte documente ce tin de contabilitatea primara
- ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂Intocmire registru de casa;
- Contactarea clientilor cu debite restante in vederea incasarii acestora;
- Intocmirea si transmiterea instiintarilor si a notificarilor de plata;
- Intocmirea situatiilor solicitate de superiorul ierarhic;
- Reprezinta societatea in cazurile incredintate prin delegare;
- Este consultat de catre conducerea societatii in probleme care sunt de competenta serviciului;

Relatii ierarhice si functionale:
-are relatii de serviciu cu toate serviciile, birourile si alte entitati functionale;
-are relatii cu persoane juridice si persoane fizice pentru care sunt prestate serviciile si cei care au tangenta cu sfera sa de activitate.
- alte rapoarte si activitati;

Grupul SIGURA este un grup de firme cu capital privat integral românesc care activeaza in domeniul managementului securităţii la incendiu. Oferta SIGURA este astazi unica in Romania si cuprinde o gama completa de materiale si servicii din domeniul managementului securitatii la incendiu .
Publicat 2 Sept. 2024 Reactualizat 16 Sept. 2024 Expiră 2 Oct. 2024