Gratis

ECONOMIST

RAPID CREDIT IFN SA

Candidatul Ideal

Daca ești atent la detalii, adaptabil, bun organizator, deții abilitați de comunicare, gestionezi foarte bine timpul si lucrezi in echipă, ︎ești candidatul ideal pentru Rapid Credit!

Cerințe profesionale:
- Studii superioare economice, de preferat in învățământul de stat;
- Experiență relevantă in domeniul financiar minim 2 ani si cunoștințe solide de operare PC, Microsoft Office, in special Excel;
- Abilitatea de a utiliza programe informatice de contabilitate, de a lucra la proiecte multiple, de gestionare a problemelor in vederea atingerii obiectivului final, la termene limita;
- Nu este necesar atestatul de membru CECCAR;
- Reprezintă avantaj experiența de munca într-o societate cu obiect de activitate similar, financiar-bancar.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- Asigură înregistrarea cronologică, sistematică si corectă a încasărilor societății prin banca si verifică încasările efectuate prin casieriile sediilor ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄secundare ︁ale societății;
- Asigura implementarea in soft a actelor adiționale de modificare a contractelor de credit si verifică diverse calculații;
- Asigura consultanta colegilor cu privire la operațiunile aprobate;
- Inițiază plăti prin internet banking si le autorizează in limita competentelor acordate;
- Întocmește diverse rapoarte in ceea ce privește activitatea de creditare si respecta termenele pentru predarea lucrărilor.

Beneficii:
- Salariu motivant;
- Bonuri de masa;
- Compensarea orelor suplimentare cu liber plătit sau sau achitarea acestora;
- Prime de Sărbători in funcție de rezultatele societății;
- Echipă tânără, mediu de lucru plăcut, dinamic si stimulativ;
- Oportunități de dezvoltare profesionala si de promovare in cadrul grupului de firme.

Rapid Credit este o instituție financiara nebancara cu obiect de activitate acordarea creditelor de consum cu garanție imobiliara si creditelor ipotecare.
Publicat 9 Aug. 2024 Reactualizat 8 Sept. 2024 Expiră 8 Sept. 2024